Przygotowania do rozpoczęcia budowy biurowca Infinity tuż przy placu Jana Pawła II są na ostatniej prostej. – Na terenie inwestycji gromadzimy obecnie park maszynowy i w kolejnych tygodniach przystąpimy do prac budowlanych – zapowiadają przedstawiciele inwestora.

Budowa biurowca Infinity, który powstanie przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Nabycińskiej, zapowiadana jest od dłuższego czasu. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects. 

Infinity to projekt, który już niebawem będzie wyróżniającym się punktem na biurowej mapie Wrocławia. Doskonała lokalizacja w samym sercu miasta, nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne oraz wysoka jakość oferowanej przestrzeni – to tylko niektóre z atutów, utwierdzających nas w przekonaniu, że inwestycja ma ogromny potencjał – mówił Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

W ramach inwestycji powstanie siedmiokondygnacyjny kompleks biurowy klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 303 miejsca postojowe. Z kolei z myślą o rowerzystach powstanie 60 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice.

Wkrótce start budowy

Przez ostatnie miesiące na placu budowy niewiele się działo, jednak przedstawiciele inwestora zapewniali, że projekt Infinity jest aktualny i powstanie w kształcie, który został zaprezentowany. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że w ostatnich dniach na działce pojawił się ciężki sprzęt.

Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań. Na terenie inwestycji gromadzimy obecnie park maszynowy i w kolejnych tygodniach przystąpimy do prac budowlanych – informuje nas Krzysztof Wielgus, reprezentujący inwestora.

Czytaj także: Metamorfoza okolic placu Jana Pawła II. Plany są ambitne [WIZUALIZACJE]