Na co mogą liczyć najbardziej poszukiwani pracownicy? Czym dzisiaj kuszą pracodawcy?

Pracodawcy się starają

Źródło: Sedlak & Sedlak

Nasze miasto szczególnie upodobały sobie firmy z branży informatycznej. Właśnie tu, nad Odrą, znalazły one prężne ośrodki akademickie, napływających z całej Polski ambitnych młodych ludzi, przyjazny klimat dla swoich inwestycji i coraz dogodniejszą infrastrukturę transportową. We Wrocławiu działa ponad 400 takich firm, z czego co dziesiąta zalicza się do średnich lub dużych. W sektorze pracuje już ponad 12 tys. osób, a kolejne rekrutacje są w planach.

Za rosnącym popytem nie nadąża podaż. Pomimo tego, że zarobki w branży często przekraczają kwotę 10 tys. zł miesięcznie na rękę, to pracodawcy muszą dwoić się i troić nie tylko po to, by pozyskać nowych pracowników, ale również by ci, których zatrudniają obecnie, nie zechcieli poszukać nowych możliwości i doświadczeń u konkurencji. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności kandydatów, firmy na pierwszym miejscu wskazują wiedzę techniczną, przede wszystkim znajomość konkretnych technologii.

W obecnej sytuacji sam przelew na konto jako forma wynagrodzenia – to zdecydowanie nie wszystko. Dodatkowe świadczenia dla pracowników przyjmują różną postać, a im wyższe stanowisko, tym większą mają wartość. Szczególnie uważnie warto przyjrzeć się kadrze dyrektorskiej w branży IT – na jej przykładnie doskonale widać, jak bardzo potrafią starać się pracodawcy, gdy na pracowniku naprawdę im zależy.