Już 20 października odbędzie się Made in Wroclaw, czyli prawdziwe święto wrocławskiego biznesu, innowacji i kreatywności, nad którym Wroclife objął patronat medialny. W tym roku wydarzenie jest poświęcone coraz powszechniej obecnej w naszym życiu sztucznej inteligencji. To także świetna okazja do poznania innowatorów, którzy rozwijają związane z nią technologie właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

Made in Wroclaw już na stałe wpisało się w kalendarze wrocławian i wrocławianek, ale też ludzi z całej Polski, którym bliskie są innowacje i przedsiębiorczość. W tym roku wydarzenie odbędzie się 20 października pod hasłem Driven by intelligence, w formule hybrydowej (offline we Wrocławskim Centrum Kongresowym i online). Każdy może wziąć w nim udział bezpłatnie, rejestrując się na stronie internetowej www.made-in-wroclaw.pl. 

mat. prasowe

Biznesowa konferencja o sztucznej inteligencji 

W trakcie konferencji Made in Wroclaw, którą poprowadzi Jarosław Kuźniar, odbędą się cztery panele dyskusyjne. Będą one poświęcone roli lidera i zarządzaniu w dobie sztucznej inteligencji, branży e-commerce będącej siłą współczesnych zakupów, rozwojowi sektora MedTech napędzanego przez AI oraz Smart City, czyli sztucznej inteligencji w mieście. 

– 20 października już po raz piąty spotykamy się z liderami biznesu, naukowcami i innowatorami, których działalność tworzy kreatywny i innowacyjny Wrocław! Postanowiliśmy poświęcić tegoroczne Made in Wroclaw dyskusji o różnych aspektach sztucznej inteligencji, ponieważ staje się coraz istotniejszym obszarem, który może być motorem napędowym rozwoju wielu przedsiębiorstw – komentuje Magdalena Okulowska, Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

W konferencji w roli panelistów wezmą udział eksperci z firm takich jak: Collins Areospace Wrocław, Amazon, e-obuwie.pl, NeuroSYS, CancerCenter.ai, Spyrosoft, Randstad, Share.P, CBRE, 3M, Pneumat, Unity Group, ASTEK Polska i MST Automation oraz instytucji i uczelni wyższych, wśród których można wymienić Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Klaster ITCorner oraz EIT Urban Mobility Innvation Hub East.

mat. prasowe

Spotkajmy się w Studio Made in Wroclaw!

Na Made in Wroclaw 2021 nie zabraknie możliwości sprawdzenia, co słychać m.in. we wrocławskich startupach i dowiedzenia się, nad czym pracują działające we Wrocławiu międzynarodowe firmy rozwijające różnorodne innowacje.

Pomiędzy panelami dyskusyjnymi, w specjalnie przygotowanym Studiu Made in Wroclaw, przekonamy się np.  na czym polega biometryczna rewolucja rodem z Wrocławia, poznamy mobilną grę o ratowaniu gatunków
i ekologicznych wyborach konsumenckich, a także oglądając specjalistyczny teleskop, dowiemy się, jak sztuczna inteligencja wspiera obserwację Ziemi. 

Made in Wroclaw będzie też świetną okazją do networkingu, nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i integracji wrocławskiego ekosystemu startupowego. Wydarzenie startuje 20 października o godzinie 9. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja na www.made-in-wroclaw.pl