Trwają prace związane z budową biurowca Infinity przy placu Jana Pawła II. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kwartał 2023 roku. Vis-a-vis tego obiektu swój projekt biurowy zrealizuje także Skanska.

Przypomnijmy, na początku marca ruszyła zapowiadana od dłuższego czasu budowa biurowca Infinity przy zbiegu ulicy Legnickiej i Nabycińskiej. Jak informują przedstawiciele inwestora, obecnie prace ziemne znajdują się na zaawansowanym etapie.

Wykonawca inwestycji niebawem dotrze do najgłębszego punktu wykopu (na poziomie -14,68 metrów) i rozpocznie prace przygotowawcze związane z wykonywaniem pierwszych sekcji płyty fundamentowej, której grubość będzie dochodziła do niemal 1 metra. Płyta ta zostanie wykonana w listopadzie, a uzyskanie stanu zero jest zaplanowane na koniec I kwartału 2022 roku – zapowiadają.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa prac budowlanych w ramach Infinity. Poszczególne etapy realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem, a już niebawem przystąpimy do jednej z kluczowych faz prac podziemnych, wykonania pierwszych działek płyty fundamentowej. Aby tego dokonać, z wykopu wywieziemy łącznie ok. 34,4 tys. metrów sześciennych ziemi. Równolegle z realizacją prac budowlanych, prowadzimy także intensywne rozmowy z pierwszymi firmami, które właśnie z Infinity chciałby związać swoją przyszłość biznesową. Wysoka jakość przestrzeni, wyjątkowa architektura oraz doskonała lokalizacja w ścisłym centrum Wrocławia sprawiają, że Infinity stanowi świetną propozycję dla firm poszukujących nowoczesnych i bezpiecznych przestrzeni biurowych – mówi Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych. Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Budynek zostanie wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne, bezdotykowe oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewniające bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W Infinity zostanie również zaaranżowane imponujące lobby, w którym znajdą się dedykowane miejsca dla gości odwiedzających budynek. Na dachu biurowca powstanie przestronny taras z elementami małej architektury i zieleni – zapowiada inwestor.

Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kwartał 2023 roku.

Działka po Cuprum dostanie nowe życie

Dodajmy, że wiosną doszło także do dużej transakcji sprzedaży gruntu przy placu Jana Pawła II, na której niegdyś stało Cuprum. Nowym właścicielem działki została firma Skanska, która planuje zrealizować tam kolejny projekt biurowy.

Od początku widzieliśmy ogromny potencjał w tej działce. Znajduje się ona w świetnie zlokalizowanym miejscu, blisko Rynku, z dobrym dojazdem ze wszystkich stron miasta, a także świetną ekspozycją. Są to elementy, na które w Skanska zawsze zwracamy uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie danej działki. Kwota zakupu działki jest objęta klauzulą poufności i nie możemy przekazać takiej informacji. Na tym terenie planujemy zrealizować kolejny projekt biurowy Skanska, jednak nie podjęliśmy jeszcze decyzji na temat finalnego kształtu projektu. Na ten moment nie wiemy jeszcze, kto będzie jego autorem. Póki co jest za wcześnie na takie szczegóły. Zawsze dzielimy się wizualizacjami, gdy gotowy jest finalny projekt inwestycji, tak będzie również tym razem – tłumaczył nam wówczas Artur Mamrot, Menadżer Projektu w spółce biurowej Skanska.

Przedstawiciele Skanskiej wyjaśniają nam, że od tego czasu nie pojawiły się żadne nowe informacje w tym temacie.

Przypomnijmy, PRL-owski biurowiec Cuprum zniknął z wrocławskiego krajobrazu wiosną 2015 roku. Wówczas w błyskawicznym tempie przeprowadzono rozbiórkę obiektu przy placu Jana Pawła II, a właściciel tego terenu – KGHM – zaprezentował projekt kompleksu Cuprum Square, który ma tam powstać.

Zgodnie z koncepcją pracowni architektonicznej Medusagroup miały tam stanąć dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: budynek “A” o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych oraz budynek “B” o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Miały posiadać odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod kompleksem zaplanowano podziemny parking.

Latem 2016 roku informowano, że KGHM TFI i Polski Holding Nieruchomości podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji tej inwestycji, która jednak nigdy nie ruszyła, a ostatecznie KGHM wystawił działkę przy placu Jana Pawła II na sprzedaż.

Tak miało wyglądać Cuprum Square/mat. inwestora