Już pod koniec stycznia we Wrocławiu ruszy XVII edycja Nokia Academy, czyli cyklu intensywnych, bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez specjalistów z firmy Nokia. Uczestnicy mają do wyboru dwa profile: testowanie oprogramowania oraz programowanie C++. Na najlepszych, po zakończeniu projektu, czeka oferta zatrudnienia.

Jak tłumaczą organizatorzy Nokia Academy, szkolenia dają możliwość zdobycia kompetencji, które pozwolą uczestnikom realizować się w nowych obszarach zawodowych. Kurs rozpocznie się 24 stycznia, a zakończy 6 kwietnia. Wykłady oraz warsztaty będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach 16:30-18:30.

Do programu zapraszamy ambitne i szybko uczące się osoby, które chciałyby zdobyć wiedzę z obszaru testowania lub programowania C++ i rozpocząć ścieżkę zawodową w Nokii. Stawiamy przede wszystkim na potencjał i zaangażowanie – podkreślają przedstawiciele Nokii.

Zostań testerem albo programistą

W tej edycji Nokia Academy do wyboru są dwa profile. Pierwszy to testowanie oprogramowania – tu wymagana jest przynajmniej podstawowa wiedza z jednego z obszarów: Linux, języki skryptowe, telekomunikacja, sieci TCP/IP, metodologia testowania.

Drugi to programowanie C++. Tu z kolei wymagana jest przynajmniej podstawowa wiedza z programowania w języku C++; a plusem dla kandydata będzie znajomość: Linux, telekomunikacji, zagadnień z obszaru matematyki i algorytmiki, przebyte kursy i szkolenia z C++.

Jak informują organizatorzy, warunkiem udziału w szkoleniu jest posiadanie własnego komputera. Konieczne jest także co najmniej średnie wykształcenie oraz umiejętności swobodnej komunikacji w języku angielskim oraz polskim.

Oferujemy intensywny cykl szkoleń z testowania oprogramowania lub programowania w języku C++, ponad dwa miesiące zdalnych wykładów i zajęć praktycznych, opiekę wykwalifikowanych trenerów, będących jednocześnie praktykami, autorski program szkoleń oraz oferty zatrudnienia dla najlepszych – wyliczają przedstawiciele Nokii.

Zgłoś się już teraz

Aplikacje można składać do 10 stycznia. Aby dokonać zgłoszenia, trzeba zaaplikować na odpowiedni profil przez stronę internetową: profil C++: formularz aplikacyjny lub profil testerski: formularz aplikacyjny.

Nokia Academy XVII będzie podzielona na trzy fazy, każda z nich potrwa 2-3 tygodni. Do etapu pierwszego zaprosimy około 100 uczestników, do drugiego 60, a w fazie trzeciej weźmie udział 30 osób. Po zakończeniu projektu, najlepszym uczestnikom z ostatniego etapu zaproponujemy pracę w Nokii – dodają organizatorzy.

Informację zwrotną dotyczącą aplikacji otrzymasz 13 stycznia. W przypadku pytań do organizatorów, można się z nimi skontaktować pod adresem: academy.wroclaw@nokia.com.