Znamy laureatów tegorocznej edycji programu Kincentric Best Employers, w ramach którego przyznawane są tytuły najlepszych pracodawców. Wśród 10 nagrodzonych firm znalazło się wrocławskie Totalmoney.pl.

Program Kincentric Best Employers (dawniej znany jako Aon Best Employers) to największe badanie zaangażowania pracowników w Polsce. Tytuły Najlepszego Pracodawcy otrzymują te organizacje, które wyróżniają się wysokim zaangażowaniem pracowników, zarządzane są przez angażujących liderów, są zorientowane na ludzi oraz działają w zwinny sposób. O tym, czy dana firma otrzyma tytuł, decydują wyłącznie wyniki badań, czyli opinia samych pracowników.

W ubiegłym tygodniu, już po raz 14. w Polsce, przyznano statuetki 10 wyróżnionym organizacjom. W tegorocznej edycji programu wzięło udział 107 firm, a łącznie w badaniach wypowiedziała się rekordowa liczba ponad 100 tys. respondentów, w tym blisko 400 członków najwyższej kadry zarządzającej i niemal 18 tys. menedżerów.

Jak tłumaczą organizatorzy badania, w 2019 roku zaobserwowano, analogicznie do średniego na polskim rynku (minus 3 p.p.), spadek wskaźnika zaangażowania w tej grupie z 77% do 74%. Wciąż jednak wśród najlepszych pracodawców odsetek pracowników, którzy chcą dobrze mówić o swoich firmach, związać z nimi swoją przyszłość oraz czują się motywowani do dawania z siebie więcej na rzecz organizacji jest znacznie wyższy niż średnio na rynku – aż o 27 punktu procentowego.

– 27% to nie jest abstrakcyjna liczba – to jedna trzecia zaangażowanych pracowników, więcej niż przeciętnie, co przekłada się na konkretną energię w organizacji – zarówno tę wynikającą z dumy i autentycznej chęci bycia ambasadorem swojej firmy, jak i na zwiększony napęd do działania– komentuje Agata Nagórska, menedżer projektu Kincentric Best Employers w Polsce.

Najlepsi pracodawcy 2019 w Polsce

W gronie laureatów 14. edycji programu Kincentric Best Employers znalazło się 10 firm, w tym jedna z Wrocławia – Totalmoney.pl. Ten pochodzący ze stolicy Dolnego Śląska finansowy serwis e-commerce, należący do WP Holding, w ostatnich latach przeszedł znaczącą metamorfozę. Zmienił się nie tylko wygląd strony ale – przede wszystkim – jej charakter.

Zrewolucjonizowaliśmy nasz biznes, przechodząc z modelu B2B w stronę modelu B2C. Dzisiaj z powodzeniem realizujemy naszą misję, którą jest dopasowanie oferty do użytkownika w prosty, szybki, bezpieczny i efektywny sposób – mówi Aleksander Kusz, prezes zarządu Totalmoney.pl.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, dojście od momentu zaplanowania zmian do odebrania nagrody było wymagającym procesem.

Wiedzieliśmy, że musimy dobrze wyjaśnić naszym pracownikom powody transformacji i zapoznać ich z nową strategią. Teraz regularnie spotykamy się z nimi, przedstawiamy krótko- i długoterminowe plany, pokazujemy wyniki spółki. Szczerze mówimy o tym, co nam wyszło, a nad czym jeszcze musimy popracować. Nasi pracownicy doceniają to na co dzień, a w grudniu dostrzegła to również kapituła konkursu – zaznacza Agata Wątroba, HR Manager.

Wrocławska firma znalazła się wśród trzech wyróżnionych małych i średnich przedsiębiorstw (czyli zatrudniających do 250 osób). W tej kategorii nagrodzono także Hotel InterContinental Warszawa i TDJ. W gronie dużych przedsiębiorstw (od 250 do 1000 zatrudnionych), które zdobyły w tym roku tytuł Najlepszego Pracodawcy są: ANG Spółdzielnia, Benefit Systems SA, Colliers International, Pandora Jewelry CEE Sp. z o.o. oraz Unum Życie TUiR S.A. Nagrodzono też dwie bardzo duże firmy, zatrudniające ponad tysiąc osób, czyli Grupę Hotelową Orbis oraz Marriott International.