Kolejny deweloper szykuje się do rozpoczęcia inwestycji na Kępie Mieszczańskiej. Powstanie tam hotel z prywatnym parkiem, który z kolei będzie przylegał do ogólnodostępnego Parku Mieszczańskiego. Projektowanie wrocławskiego “Central Parku” trwa.

W ubiegłym tygodniu firma Sagaris złożyła wniosek o pozwolenie na budowę hotelu przy ulicy Mieszczańskiej.

Z inwestycją mamy ruszyć natychmiast po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, planujemy wrzesień, czas realizacji szacujemy na około 20 miesięcy. Zgodnie z miejscowym planem powstanie budynek hotelowy, na parterze są planowane usługi, restauracje oraz recepcja. Zamierzamy sprzedawać pokoje hotelowe pod inwestycje lub jako mini kawalerki dla młodszych nabywców – mieszkanie dla studenta – zapowiada Mateusz Jaszczuk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Sagaris.

Jak informuje nas przedstawiciel inwestora, lokale będą mieć od 16 do 55 metrów kwadratowych.

Na dachu budynku znajdzie się ogólnodostępny taras o wielkości 100 metrów kwadratowych, a do budynku będzie przylegać kawałek prywatnego parku – dodaje.

Ten prywatny park znajdzie się na części działki należącej do dewelopera i będzie przylegał do ogólnodostępnego Parku Mieszczańskiego, który ma powstać na odrzańskiej wyspie.

Wrocławski “Central Park” w projektowaniu

Przypomnijmy, już w 2018 roku pisaliśmy, że mieszkańcy wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej walczą o to, by tereny zielone na tej odrzańskiej wyspie nie zostały przeznaczone na mieszkania, tylko – zgodnie z planem miejscowym – powstał tam park.

Z kolei jesienią 2019 roku donosiliśmy, że miasto zwróciło się bowiem do wojska z propozycją nabycia terenów przeznaczonych pod zieleń. Cała transakcja została sfinalizowana latem 2020 roku, a za działki o powierzchni blisko 4 ha magistrat zapłacił ponad 2,6 mln złotych.

Również w 2020 roku urzędnicy przeprowadzili konsultacje społeczne dotyczące zaprojektowania parku na Kępie Mieszczańskiej. Opracowana koncepcja nowego parku centralnego Wrocławia przewidywała podzielenie całego obszaru na pięć stref i utworzenie tam m.in. wieży widokowej, drewnianego pomostu i bulodromu.

Mieszkańcy chcą przede wszystkim zazielenienia tego terenu, dlatego na Kępie Mieszczańskiej zostanie zasadzonych około 230 drzew, a dodatkowa infrastruktura – m.in. strefy zabaw, urządzenia sportowe czy wybieg dla psów – mają być dobrym uzupełnieniem nowych nasadzeń. Na potrzeby konsultacji, ze zlecenia Zarządu Zieleni Miejskiej została już przygotowana wstępna koncepcja zagospodarowania terenu – tłumaczyli w ubiegłym roku przedstawiciele magistratu.

W kolejnym etapie powstanie szczegółowy projekt parku, oparty na dotychczasowych wstępnych założeniach. Prace projektowe ruszyły kilka miesięcy temu. Zlecone je spółce PM Project i pochłoną niespełna 270 tys. złotych. Ostateczny projekt powstanie do końca 2021 roku.

Nasz nowy, wrocławski “Central Park” na Kępie Mieszczańskiej ma trafić do realizacji w 2022 roku – informował w kwietniu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.