To jedyne na Dolnym Śląsku i jedno z największych w Polsce wydarzeń dla przedsiębiorców rodzinnych. Na uczestników czeka 6 paneli dyskusyjnych, 30 praktyków, 15 ekspertów, warsztaty, pokazy, dyskusje i networking. Kongres odbędzie się 3-4 marca br. we Wrocławiu. Udział jest bezpłatny.

Kongres Firm Rodzinnych to najważniejsze w regionie wydarzenie skierowane do przedsiębiorców rodzinnych – zarówno małych, działających lokalnie, jak i dużych, obecnych na rynku krajowym i międzynarodowym. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni są właściciele firm i członkowie rodzin zaangażowani w prowadzenie przedsiębiorstwa, a także pokolenie sukcesorów, czyli następców przygotowujących się do zarządzania w przyszłości biznesem rodzinnym. 

Wydarzenie jest unikalne pod względem merytorycznym, stanowi okazję do spotkania przedsiębiorców i wymiany doświadczeń, skupia ekspertów z obszarów zarządzania, prawa, handlu, marketingu i innych, które mają bezpośredni wpływ na prowadzenie firmy. Podczas dwudniowego Kongresu przedstawiciele firm oraz eksperci dzielą się wiedzą i doświadczeniem, dyskutują i odpowiadają na pytania uczestników. W poprzedniej edycji Kongresu Firm Rodzinnych uczestniczyło 330 osób, przeprowadzono 5,5 godziny rozmów plenarnych, wystąpiło 29 mówców i odbyło się 18 godzin warsztatów prowadzonych przez 6 ekspertów. 

Program 

Myśl przewodnia tegorocznego Kongresu to „Własność zobowiązuje”. Przez dwa dni analizowane będą problemy z obszaru zarządzania przedsiębiorstwem rodzinnym w kontekście odpowiedzialności – za przyszłość firmy i ciągłość jej działania, a także za rodzinę, otoczenie firmy i pracowników. Zaplanowane są dyskusje i prezentacje związane z innowacyjnymi modelami sukcesji w tym startupami, pokazujące rolę kobiet i partnerstwa w sukcesie firmy rodzinnej, poświęcone zarządzaniu pracownikami oraz podkreślające rolę aktywności zagranicznej w budowaniu przewagi konkurencyjnej.  Odbędą się panele dyskusyjne, spotkania warsztatowe i networkingowe. W specjalnej strefie prezentacji uczestnicy będą mogli poznać produkty dolnośląskich przedsiębiorców.

Program Kongresu Firm Rodzinnych dostępny jest na stronie: www.wsb.pl/wroclaw/kongres-firm-rodzinnych. Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. 

Kongres firm rodzinnych
Dr hab. Krzysztof Safin

Autor tekstu: dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, inicjator i twórca dolnośląskiego Kongresu Firm Rodzinnych, dyrektor Centrum Biznesu Rodzinnego przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Artykuł powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową