Niemiecka firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim otworzy we Wrocławiu Centrum Globalnych Usług Biznesowych. Na początek stworzy ponad 50 miejsc pracy, ale w przyszłości liczba stanowisk ma wzrosnąć.

Boehringer Ingelheim to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Zatrudnia blisko 52 tys. pracowników w ponad 130 krajach na całym świecie.

Nowa inwestycja z branży usług dla biznesu to bardzo dobre wieści dla Wrocławia. Jest dowodem na to, że Wrocław, mimo pandemii, nie zwalnia, a jego kapitał ludzki jest doceniany. Cieszą przede wszystkim wysokiej jakości miejsca pracy dla wrocławian i wrocławianek – zaznacza Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Centrum GBS we Wrocławiu będzie czwartą placówką w sieci centrów Globalnych Usług Biznesowych tej firmy, które obecnie działają w Ingelheim, Buenos Aires i Manili.

  Jestem bardzo dumny, że tak silna marka z branży farmaceutycznej będzie obecna we Wrocławiu. Wybór naszego miasta na Europejskie Centrum Usług Biznesowych potwierdza jak silną pozycję w tym sektorze posiadamy, a nasza pozycja lidera wśród średnich miast świata w rankingu FDI Magazine Global Cities for the Future nie jest przypadkowa – dodaje Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Czytaj także: Wrocław najpopularniejszym miastem w Polsce wśród firm planujących inwestycje

mat. prasowe

Kto ma szansę na zatrudnienie?

Centrum jest obecnie na etapie planowania i aranżacji przestrzeni dla ponad 50 profesjonalistów z obszarów finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i HR, których rekrutacja trwa. Jak zapowiada inwestor, można się spodziewać, że liczba stanowisk wzrośnie w kolejnych miesiącach i placówka w pełni rozpocznie swoją działalność na początku 2022 roku.

Większość stanowisk powstanie w obszarze finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i zarządzania zasobami ludzkimi. W miarę zwiększania skali działalności centrum, firma będzie również szukać profesjonalistów z innych dziedzin.

Wrocław oferuje wiele korzyści, również w kontekście dostępności talentów i wysoko wykwalifikowanych kandydatów, władających wieloma językami obcymi. Prężnie rozwijający się ekosystem centrów usług wspólnych pozwoli nam szybko zwiększyć skalę działalności oraz zapewniać profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Z przyjemnością ogłaszam rozpoczęcie naszych aktywności rekrutacyjnych. Szukamy talentów, osób, które chciałyby odegrać istotną rolę w kształtowaniu naszej nowej organizacji i stać się częścią globalnej sieci, która łączy nasze zobowiązanie do współpracy, ciągłego doskonalenia i uczenia się oraz budowania silnych relacji z naszymi partnerami – tłumaczy Fatih Ozturk, dyrektor zarządzający Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu.

Centrum firmy Boehringer Ingelheim będzie zlokalizowane w pierwszym biurowcu we Wrocławiu posiadającym certyfikat Well, który potwierdza wykorzystanie technologii i elementów nawiązujących do idei zrównoważonego rozwoju oraz troskę o dobre samopoczucie pracowników. Takim certyfikatem może pochwalić się Centrum Południe przy ulicy Powstańców Śląskich.