Przy ulicy Sienkiewicza, vis-a-vis ogrodu botanicznego, stanie nowy hotel z 240 pokojami. Obiekt stanie się częścią większego kompleksu, obejmującego także dom studencki w dawnej piekarni “Mamut”.

Jak ostatnio informowaliśmy, w zabytkowych, poprzemysłowych budynkach dawnej piekarni “Mamut” powstanie dom studencki BaseCamp, a tuż obok stanie nowy obiekt hotelowy.

O ile inwestor nie zdradza na razie zbyt wielu szczegółów dotyczących akademika, o tyle wiemy już, jak dokładnie ma wyglądać hotel. Zarządzać obiektem – w ramach dzierżawy od właściciela, czyli firmy budującej akademiki – będzie austriacka grupa hotelowa Vienna House. Otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Wrocław to ekscytujący, rozwijający się rynek, a lokalizacja hotelu w centrum miasta, przy Ogrodzie Botanicznym jest idealna. Odbiegający od sztywnych standardów, skupiający się na bezpretensjonalnej obsłudze gości hotel Vienna House Easy i pełna energii koncepcja studenckich mieszkań stworzą świetne połączenie, stając się nowym, atrakcyjnym miejscem spotkań – mówi o planowanym projekcie Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House. 

Jak zapowiadają przedstawiciele operatora, hotel Vienna House Easy Wrocław zaoferuje 236 pokojów dwuosobowych w dwóch kategoriach oraz 4 apartamenty. W obiekt znajdzie się także centrum konferencyjne o powierzchni 360 m2, strefa fitness, restauracja i lobby z barem. Na parkingu podziemnym zmieszą się 44 pojazdy, w planach jest także wypożyczalnia rowerów, stacja do ładowania samochodów elektrycznych oraz opcja wspólnego korzystania z samochodów i skuterów.