Jest wniosek o rozbiórkę domu handlowego przy ulicy Czystej 4. Złożyła go spółka związana z belgijskim deweloperem, który zrealizował już we Wrocławiu jedną inwestycję.

W piątek 8 października do wrocławskiego magistratu wpłynął wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku handlowo-usługowego przy ulicy Czystej. Chodzi o stojący tuż obok Renomy dom handlowy “Galeria na Czystej”.

Wniosek złożyła spółka BPI Czysta, powiązana z belgijską firmą deweloperską BPI Real Estate Poland, która ma na koncie już jedną inwestycję w stolicy Dolnego Śląska. To Bulwary Książęce przy ulicy Księcia Witolda.

Dodajmy, że już w maju bieżącego roku BPI poinformowało o zakupie nowej działki w centrum Wrocławia, nie podając wówczas, o którą nieruchomość dokładnie chodzi.

Zgodnie z naszą strategią, inwestujemy jedynie w najlepsze lokalizacje. Zarówno grunt we Wrocławiu, jak i pozostałe ostatnio zakupione przez nas tereny w Poznaniu, Warszawie i Trójmieście charakteryzuje bardzo atrakcyjne położenie. Aktualnie przygotowujemy się do realizacji kolejnych inwestycji. Przed nami ogrom pracy, ale jestem przekonany, że już wkrótce będziemy mogli przedstawiać bardziej szczegółowe informacje na temat każdego z planowanych projektów – mówił wówczas Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Jak zapowiadali przedstawiciele inwestora, belgijski deweloper zgodnie z przyjętą strategią biznesową, w najbliższych latach planuje realizację kolejnych inwestycji w Polsce, w miastach, w których powstały wcześniejsze projekty BPI – w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, jak również w Trójmieście.

Zdjęcie główne: mamik, fotopolska.eu, CC-BY-SA 4.0