Wybrano już inwestora do wyłącznych negocjacji zakupu działki przy placu Jana Pawła II, na której niegdyś stał biurowiec Cuprum. – To duży sukces, który zbliżył strony do finalizacji transakcji – mówią przedstawiciele firmy, która reprezentuje właściciela gruntu.

Jak informowaliśmy w lipcu, KGHM wystawił na sprzedaż działkę pod zabudowę biurową przy pl. Jana Pawła II. Pierwotnie, w miejscu wyburzonego kilka lat temu biurowca Cuprum, miał powstać kompleks Cuprum Square.

Zainteresowanie inwestorów tą nieruchomością jest ogromne, dostajemy mnóstwo zapytań, również z zagranicy – mówił jeszcze w lipcu Emil Domeracki, dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych w Colliers International, które reprezentuje w tej transakcji spółkę KGHM.

Eksperci szacowali, że będzie to największa w tym roku transakcja na rynku gruntów we Wrocławiu i jedna z rekordowych w kraju.

Biorąc pod uwagę jej powierzchnię i potencjał inwestycyjny na poziomie prawie 32 tys. mkw. powierzchni biurowej, możemy się spodziewać najbardziej widowiskowej transakcji w tym roku – tłumaczył Emil Domarecki.

Aktualnie, jak informują nas przedstawiciele Colliers International, został już wybrany inwestor do wyłącznych negocjacji zakupu nieruchomości.

To duży sukces, który zbliżył strony do finalizacji transakcji. Na razie nie możemy zdradzić, kim jest ów inwestor. Być może możliwe będzie podanie tej informacji po Nowym Roku – zaznaczają.

Przeczytaj także: Metamorfoza okolic placu Jana Pawła II. Plany są ambitne [WIZUALIZACJE]

Tak miało wyglądać Cuprum Square/mat. inwestora

Miało być Cuprum Square

Nieruchomość przy placu Jana Pawła II to teren o łącznej powierzchni 9 667 mkw. częściowo w użytkowaniu wieczystym oraz częściowo we własności spółki celowej należącej do sprzedającego. Pozwolenie na budowę przyznane właścicielom działki dopuszcza wybudowanie dwufazowego kompleksu biurowego o powierzchni 31 800 mkw. powierzchni najmu. Dolne kondygnacje budynków mogą zostać przeznaczone na lokale handlowo-usługowe.

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnym projektem Cuprum Square, przygotowanym przez renomowaną pracownię architektoniczną Medusagroup (jej autorstwa jest m.in. biurowiec Dominikański), przy placu Jana Pawła II miały powstać dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: budynek „A” o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych oraz budynek „B” o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Miały mieć odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod kompleksem zaplanowano podziemny parking.

Foto główne: fotopolska.eu, Columba livia, CC BY-SA 4.0