Znamy nowego właściciela działki przy placu Jana Pawła II, na której niegdyś stał biurowiec Cuprum. Transakcja sprzedaży nieruchomości została sfinalizowana.

Jak informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku, KGHM wystawił na sprzedaż działkę pod zabudowę biurową przy pl. Jana Pawła II. Pierwotnie, w miejscu wyburzonego kilka lat temu biurowca Cuprum, miał powstać kompleks Cuprum Square.

Zainteresowanie inwestorów tą nieruchomością jest ogromne, dostajemy mnóstwo zapytań, również z zagranicy – mówił jeszcze w lipcu Emil Domeracki, dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych w Colliers International, które reprezentuje w tej transakcji spółkę KGHM.

Transakcja została już sfinalizowana. Jak informują nas przedstawiciele spółki KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, nowym właścicielem działki została firma Skanska. Dotychczasowy właściciel nie ujawnia kwoty, za którą nieruchomość została sprzedana, ale zaznacza, że “jest ona satysfakcjonująca”.

Kolejny projekt biurowy Skanska

Od początku widzieliśmy ogromny potencjał w tej działce. Znajduje się ona w świetnie zlokalizowanym miejscu, blisko Rynku, z dobrym dojazdem ze wszystkich stron miasta, a także świetną ekspozycją. Są to elementy, na które w Skanska zawsze zwracamy uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie danej działki. Kwota zakupu działki jest objęta klauzulą poufności i nie możemy przekazać takiej informacji – tłumaczy Artur Mamrot, Menadżer Projektu w spółce biurowej Skanska. 

Jak dodaje przedstawiciel inwestora, na tym terenie Skanska planuje zrealizować kolejny projekt biurowy, jednak nie podjęto jeszcze decyzji na temat finalnego kształtu projektu. 

Na ten moment nie wiemy jeszcze, kto będzie jego autorem. Póki co jest za wcześnie na takie szczegóły. Zawsze dzielimy się wizualizacjami, gdy gotowy jest finalny projekt inwestycji, tak będzie również tym razem – dodaje Artur Mamrot.

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwotnym projektem Cuprum Square, przygotowanym przez renomowaną pracownię architektoniczną Medusagroup (jej autorstwa jest m.in. biurowiec Dominikański), przy placu Jana Pawła II miały powstać dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: budynek „A” o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych oraz budynek „B” o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Miały mieć odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod kompleksem zaplanowano podziemny parking.

Przeczytaj także: Metamorfoza okolic placu Jana Pawła II. Plany są ambitne [WIZUALIZACJE]

Tak miało wyglądać Cuprum Square/mat. inwestora

Foto główne: fotopolska.eu, Columba livia, CC BY-SA 4.0