Ponad 150 uczestników, czterech prelegentów i showcase prac wrocławskich twórców. W czwartek 3 sierpnia we Wrocławiu po raz pierwszy zorganizowano spotkanie grafików i miłośników designu pod szyldem Dribbble Meetup. Zobaczcie, jak było!

Dribbble WroMeetup fot. Tomasz Muter

Jak podkreślają organizatorzy, pierwszy Dribbble WroMeetup pokazał jak duży potencjał i głód podobnych wydarzeń drzemie wśród grafików z Wrocławia, którzy pomimo wakacji wypełnili Barbarę po brzegi.

– Bardzo się cieszę, że mogłem przyczynić się do organizacji tego wydarzenia i mam nadzieję, że uczestnicy nie tylko wysłuchali interesujących prelekcji, ale także mieli okazję poznać kogoś nowego o podobnych zainteresowaniach – podsumowuje Paweł Szymankiewicz, Creative Lead z Droids On Roids, jeden z organizatorów wydarzenia.

Rodzinna atmosfera i szansa na swobodną rozmowę

– Najbardziej podobała mi się atmosfera wydarzenia, które przypominało raczej rodzinne spotkanie, a nie oficjalną konferencję. Prelegenci w naturalny sposób opowiadali o swoich doświadczeniach i dzielili się wiedzą, a na afterparty mogliśmy w luźnej atmosferze poznać innych uczestników i zadać prelegentom dodatkowe pytania. Nie mogę się doczekać kolejnych spotkań – mówi Maria, uczestniczka Meetupu, na co dzień UX/UI Designer.

Tematyka pierwszego Dribbble WroMeetup była zróżnicowana, a wśród prelegentów znaleźli się: Piotr Kohut – UI/UX Designer zawodowo związany z 10Clouds, Sebastian Skrobol – uznany ilustrator, grafik i twórca komiksów oraz Patryk Pustół (UI/UX Designer) i Michał Pyrka (iOS Developer) z Droids On Roids.

Można było też odwiedzić stanowisko firmy Antalis, wiodącego dystrybutora papieru w Europie i skorzystać z darmowych konsultacji dotyczących wydruków. Podczas meetupu odbył się showcase najciekawszych prac wrocławskiej społeczności, a na zakończenie uczestnicy mogli lepiej poznać się na afterparty w barze Forma Płynna.

To dopiero początek

Dribbble Meetup to kultowe spotkania społeczności grafików komputerowych, które są organizowane na całym świecie i rokrocznie gromadzą tysiące uczestników. Meetupy są obecne także w Polsce – m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku, a także – od teraz – we Wrocławiu.

Kolejne spotkania planowane są co kwartał. Bieżące informacje organizatorzy zamieszczają na stronie wydarzenia na Facebooku.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wygłosić prelekcje podczas kolejnych meetupów. Można zgłosić się do nas mailowo na adres: dribbble@droidsonroids.pl – zachęca Paweł Szymankiewicz.