Jeśli chcesz spotkać się ze swoim potencjalnym pracodawcą i posłuchać o aktualnych ofertach bezpośrednio od firmy, nie musisz wsiadać w samochód lub tramwaj i jechać na targi pracy do Hali Stulecia. Wystarczy Ci komputer, laptop lub tablet, na którym właśnie czytasz ten artykuł. Po zalogowaniu się na specjalną platformę odwiedzisz stanowiska firm, porozmawiasz z ich przedstawicielami przez live chat, a podczas webinariów posłuchasz i zapytasz specjalistów. Brzmi ciekawie? To pomysł z Wrocławia.

Creative Mornings Wrocław Szymon Bazan

Szymon Bazan. Fot. mat. organizatora.

Wirtualne targi pracy to pionierski projekt, który już wciela w życie Szymon Bazan. Student Uniwersytetu Ekonomicznego założył start-up  kilka miesięcy temu, a już 24 października rozpocznie się trzydniowe Virtual Expo. Nieco wcześniej – w piątek 20 października – Szymon opowie o swoim pomyśle podczas kolejnego spotkania CreativeMornings WRO i pokaże, jak można kreatywnie wykorzystać wirtualną rzeczywistość. Dziś od godz. 11.00 ruszyły zapisy na to bezpłatne wydarzenie.

Czy wirtualne targi pracy mogą zastąpić tradycyjne spotkania z pracodawcami?

Szymon Bazan postanowił połączyć zalety jednych i drugich: mobilność świata online z interakcją na żywo. Virtual Expo pozwalają kandydatom i firmom poszukującym specjalistów porozmawiać i poznać się wzajemne, bez konieczności spotykania się w tym samym miejscu.

– Poprzez wirtualne targi pracy rozwiązujemy problemy związane z dojazdem, brakiem czasu czy koniecznością fizycznej obecności na takim evencie, które mogłyby uniemożliwić uczestnictwo w nich. Użytkownik może się zalogować z każdego miejsca – z uczelni, pracy czy tramwaju – mówi Szymon Bazan, gość najbliższego spotkania CreativeMornings Wrocław.

Wirtualne targi mogą być ciekawym rozwiązaniem także z punktu widzenia pracodawców. Obecnie mamy do czynienia z rynkiem pracowników, a firmy poświęcają wiele czasu i energii, aby pozyskać i zatrzymać w swoich szeregach najlepszych kandydatów. Virtual Expo skracają dystans między zatrudniającymi a czołowymi specjalistami, którzy rzadko wybierają się na tradycyjne targi, kojarzone raczej z wydarzeniem dla studentów i absolwentów.

Virtual Expo odbędą się od 24 do 26 października. Swój udział potwierdziło w nich kilkunastu pracodawców, m.in. Samsung, Bayer czy Work Service. Częścią targów jest także panel edukacyjny. Za pośrednictwem livestreamu specjaliści opowiedzą m.in. o tym, jak zacząć karierę już na studiach, a potem budować własną markę, Wśród prelegentów są m.in. Paweł Tkaczyk i twórcy wielu wrocławskich start-upów.

CreativeMornings Wrocław październik [program]

CreativeMornings Wrocław Szymon Bazan

Mat. organizatora

Agenda

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie

09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie

09:10 – 09:30 – wystąpienie Szymona Bazana

09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie

Miejsce: Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95, poziom I

Zapisy

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Internetowe zapisy ruszyły pod adresem https://creativemornings.com/talks/pionieer-szymon-bazan.

Czym są spotkania CreativeMornings?

CreativeMornings jest inicjatywą, która zaczęła się w 2008 roku. Pomysł był prosty: raz w miesiącu odbywa się śniadanie, do którego dołącza ciekawa postać ze świata kultury. Pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych szeroko pojętą kreatywnością odbyło się w Nowym Jorku. Wkrótce kolejne miasta na całym świecie podchwyciły koncepcję organizowania ciekawych poranków z inspirującymi bohaterami. CreativeMornings Wrocław wspierają zarówno partnerzy globalni (Shutterstock, WordPress.Com, Adobe, MailChimp) ale również polskie firmy (Brand Voice i Grupę Me & My Friends). Jednym z patronów medialnych jest portal Wroclife.

CreativeMornings Wrocław

Gośćmi poprzednich spotkań CreativeMornings Wrocław byli między innymi

  • Łukasz L.U.C Rostkowski – znany muzyk, raper i społecznik związany z Wrocławiem, założyciel formacji Kanał Audytywny;
  • Patrycja Obara – wokalistka, autorka tekstów, menedżerka Cloud Theater, prowadzi szkolenia w zakresie wystąpień publicznych;
  • Zbigniew Maćków – wybitny architekt, prowadzi Maćków Pracownia Projektowa, która ma na koncie takie realizacje jak Wydział Prawa UWr czy przebudowa Domu Handlowego Renoma;
  • Tomasz Jakub Sysło – artysta, grafik i performer, skutecznie – i z humorem – walczy z różnymi absurdami, które ograniczają nas na co dzień;
  • Piotr Soroka – choreograf, animator kultury, twórca ruchu scenicznego. Współtworzył Wrocławską Inicjatywę Taneczną, na co dzień pracuje we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, przekonuje, że taniec jest synonimem geniuszu;
  • Jagoda Łaniewska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, pomysłodawczyni akcji społecznej ,,Mural ZOO Wrocław”, która przez trzy miesiące mobilizowała wolontariuszy, artystów i mieszkańców do odnowienia dzieła 85-letniego Jerzego Wołoszynowicza. Kilkaset zwierząt zamieszkuje najdłuższy mural we Wrocławiu.