Code Europe, największa konferencja programistyczna w Polsce, połączona z prestiżowymi targami pracy IT, już 23 maja odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia. To okazja, by spotkać w jednym miejscu 150 ekspertów z największych firm IT na świecie, takich jak GItHub, Google, IBM, Intel, Microsoft, Netflix, Oracle, Spotify czy Uber. Organizatorzy przygotowali 50 prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych – agenda jest imponująca.

Code Europe Wrocław IT

Code Europe we Wrocławiu

Wrocławska edycja konferencji, nad którą patronat ma Wroclife, jest jednym z trzech tegorocznych wydarzeń w ramach Code Europe. Pierwsze z nich odbyło się w Krakowie 26 kwietnia i zyskało niezwykle pozytywny feedback zarówno wśród prelegentów, jak i odwiedzających. Drugie wydarzenie jest tuż przed nami, we Wrocławiu. Trzecie – dwa dni później, 25 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Goście z całego świata

Po raz pierwszy w Polsce, właśnie we Wrocławiu, będzie można spotkać topowych programistów z największych firm IT na świecie. Wśród nich między innymi: Hiroshi Shibata – ekspert od Ruby, na co dzień kodujący @ GMO Pepabo, opowie o rozwoju i przyszłości tego języka w wystąpieniu „The secret of language development and future”; Dustin Whittle – deweloper @ Uber, odpowiadający za UX w aplikacji, przedstawi problem budowania platform dla deweloperów na przykładzie platformy Ubera („Building Platforms for Developers”); Lauren Tan, ekspertka od JavaScript, na co dzień deweloper @ Netflix, opowie m.in. o wykorzystaniu Elixira („Monoliths to Services with Elixir and Phoenix”).

Oto wszyscy prelegenci.

Agenda konferencji Code Europe

Spotkania i warsztaty podczas Code Europe podzielone są na 3 bloki tematyczne: backend/frontend, big data oraz mobile.
W bloku backend/frontend odnajdą się świetnie specjaliści JavaScript, Java, PHP. Prelegenci opowiedzą między innymi o przyszłości ECMA, technologiach tworzonych w Java czy zabezpieczaniach kodów.
Blok mobile skierowany jest do wszystkich zainteresowanych Androidem, iOS czy Swiftem. Tematy będą oscylowały wokół tajników niestandardowych i hybrydowych aplikacji, wykorzystywania IoT czy metodologii TDD/BDD.
W ramach big data – analitycy, specjaliści od baz danych czy administracji opowiedzą o najnowszych trendach w analizie danych na drodze machine learning, organizacji źródeł danych czy devops.

Szczegółowa agenda Code Europe.

Code Europe Wroclaw IT

Code Europe już 23 maja we Wrocławiu

Targi pracy IT podczas Code Europe

Code Europe to także przestrzeń do profesjonalnej wymiany doświadczeń, okazja do networkingu z ekspertami i pracownikami znanych firm. Podczas niezobowiązujących rozmów w kuluarach uczestnicy poznają możliwości rozwoju i metody pracy w najbardziej atrakcyjnych firmach technologicznych. Aby aplikować do wybranych firm, wystarczy przekazać wybranemu pracodawcy numer konferencyjnego biletu.

Code Europe z coraz większym rozmachem

To już druga edycja Code Europe w Polsce, przy czym pierwsza we Wrocławiu. W roku 2016 konferencja cieszyła się ogromną popularnością – wzięło w niej udział ponad 100 prelegentów z całego świata i 9000 programistów. W tym roku możemy się spodziewać, że statystyki skoczą w górę.

Code Europe Wroclaw IT

Code Europe już 23 maja we Wrocławiu