Liczący sobie niespełna 20 lat biurowiec przy placu Orląt Lwowskich zyska nowe oblicze. Prace, które potrwają do pierwszego kwartału 2022 roku, obejmą 12-piętrowy budynek i jego całą elewację.

Centrum Orląt to wybudowany w 2002 roku biurowiec klasy A przy placu Orląt Lwowskich. Fundusz Quartum Adventum International Ltd., który jest właścicielem budynku, zdecydował się na jego renowację i modernizację według najnowszych standardów, zachowując przy tym funkcję biurową obiektu.

Już na etapie zakupu nieruchomości wiedzieliśmy, że naszą strategią będzie przeprowadzenie pełnego programu jej modernizacji. Pozostawiamy podstawową jej funkcję biurową, ale chcemy tchnąć w Centrum Orląt nowe życie. Obiekt będzie oferował nowoczesną przestrzeń, zgodną ze standardami zrównoważonego rozwoju, odpowiadającą na potrzeby współczesnych odbiorców – zapowiadał Marcell Mihályfi z Adventum International Ltd.

W ostatnich dniach rozpoczął się montaż żurawia wieżowego przy biurowcu.

“Projekt wymagający, ale wyjątkowy”

Powierzchnia całkowita biurowca to 17 600 mkw. Za projekt modernizacji odpowiada firma Value4Real, która również zarządza całą inwestycją dla Adventum. Jak podkreślają przedstawiciele inwestora, projekt jest wymagający, ale i wyjątkowy, a prace obejmują 12-piętrowy budynek i jego całą elewację. Prowadzi je firma Tétris.

Projekty biurowe stanowią najliczniejszą grupę w naszym portfolio. Ten zlecony nam przez Adventum jest dla nas niezwykle ciekawy. Od budowy inwestycji minęło 19 lat i standardy w tego typu obiektach mocno ewoluowały. Teraz biura pełnią funkcję integracyjną, stawia się na komfort pracowników, ważne są nie tylko miejsca do pracy, ale i do odpoczynku czy konsumpcji. Rosnącym na sile trendem jest zieleń w biurach, która buduje intymność i przyjemny klimat. Doskonale wiemy, jak na te potrzeby odpowiedzieć. O tym, że nasze kompetencje wykraczają już daleko poza samo wykańczanie wnętrz świadczy powierzenie nam także wymiany elewacji budynku – dodaje Kamila Dzionek z Tétris.

Zgodnie z tablicą informacyjną, prace mają potrwać do stycznia 2022 roku.