Cavatina Holding niedawno rozpoczęła budowę najwyższego z budynków kompleksu Quorum. Tymczasem biurowiec D, którego oddanie do użytku planowane jest na drugi kwartał 2022 roku, osiągnął docelową wysokość.

Przypomnijmy, kompleks Quorum przy ulicy Sikorskiego składać się będzie z pięciu budynków o różnych funkcjach.

Cavatina Holding zaprojektowała tu między innymi przestrzenie usługowe, biurowe i mieszkalne, uzupełnione strefami zieleni i relaksu, tak, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby rozwijającego się miasta i jego mieszkańców – zapewniają przedstawiciele inwestora.

Jak tłumaczą, budynek D kompleksu Quorum łączy nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Na jego terenie znajdzie się parking na ponad 280 samochodów oraz zielone patio, które ma pozwolić na relaks w czasie dnia pracy. Biurowiec będzie ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, zostanie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

– Quorum posiada wszelkie atuty sprawiające, że będzie to świetne miejsce do pracy i życia – wysoki standard powierzchni, dobry design, dostępne mieszkania na wynajem, bliskość rzeki i terenów rekreacyjnych czy szeroka oferta usługowo-handlowa. Na ten moment zawarte umowy pre-let stanowią 15% całkowitej dostępnej powierzchni biurowej w budynku – mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

Drugi najwyższy budynek we Wrocławiu już rośnie

Deweloper zapowiada, że architektura kompleksu sprawi, iż ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże.

Na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy, z którego odwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę Wrocławia i okolic. Wieża biurowa, która sięgnie 140 m stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano także dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych – wyliczają przedstawiciele inwestora.

Równolegle z budową dwóch biurowców Quorum trwają prace przy 24-kondygnacyjnej wieży, w której zaprojektowano ponad 330 apartamentów na wynajem. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.