Trwa budowa biurowca Wielka 27, który powstaje naprzeciwko Sky Tower. 14-piętrowy obiekt powinien być gotowy w połowie 2022 roku.

Przypomnijmy, na początku bieżącego roku informowaliśmy, że wznowiono roboty przy budowie biurowca Wielka 27, vis-a-vis Sky Tower. Prace budowlane cały czas postępują, obecnie widać już zarys pierwszej nadziemnej kondygnacji obiektu. Zgodnie z informacjami na stronie inwestora – firmy i2 Development – zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2022 roku.

14-piętrowy biurowiec ze szklaną elewacją

Całkowita powierzchnia najmu brutto (GLA) obiektu, zaprojektowanego przez biuro architektoniczne Chamielec Architekci, przekroczy 10 tys. metrów kwadratowych – zdecydowaną większość zajmą biura, które uzupełni powierzchnia usługowa na parterze budynku. Powstanie także dwukondygnacyjny parking podziemny.

Szklana elewacja z pionowymi detalami doda lekkości strzelistej bryle budynku i doskonale doświetli powierzchnie najmu okalające centralnie zaprojektowany trzon komunikacyjny i sanitarny. Zewnętrzne ściany będą w całości przeszklone, z wysokimi od podłogi do sufitu, uchylnymi kwaterami okiennymi z podwójnym szkleniem niwelującym hałas dobiegający z ulicy – wyjaśnia deweloper.

Jak tłumaczy inwestor, powierzchnia biurowa na wszystkich piętrach zostanie wybudowana jako open-space, aby móc ją dowolnie zaaranżować zgodnie z potrzebami przyszłych najemców.

Układ kondygnacji oraz instalacje zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający podzielenie każdej kondygnacji na dwóch, trzech lub czterech najemców, dzięki czemu metraż biura może wynosić od 100 do 700 mkw. na piętrze. W ten sposób Wielka 27 jako jedna z nielicznych nowych inwestycji biurowych na rynku wrocławskim może odpowiedzieć na potrzeby najemców poszukujących biur o niewielkich metrażach, ale w dobrej lokalizacji i w wysokim standardzie – zapewnia i2 Development.

W wysokim na dwie kondygnacje holu wejściowym znajdzie się całodobowa recepcja. Jak zaznacza deweloper, hol będzie miał bezpośrednie połączenie z kawiarnią serwującą również śniadania i lunche dla najemców.