Concordia Design Wrocław, czyli przebudowana i rozbudowana kamienica na Wyspie Słodowej, znalazła się wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu “Building of the Year”, organizowanego przez architektoniczny portal ArchDaily. Wrocławska inwestycja zwyciężyła w kategorii “biura”.

“Building of the Year” to coroczna nagroda przyznawana przez opiniotwórczy serwis architektoniczny ArchDaily, a zwycięzców wybierają zarejestrowani użytkownicy tego portalu. W pierwszym etapie tegorocznej edycji konkursu oddano ponad 150 tys. głosów. Dzięki temu z 4,5 tys. projektów wybrano 75 najlepszych w 15 kategoriach, które trafiły do rundy finałowej.

W finale konkursu – w kategorii “biura” – znalazła się oddana w ubiegłym roku do użytku Concordia Design na Wyspie Słodowej, zaprojektowana przez holenderskie biuro architektoniczne MVRDV. O zwycięstwo wrocławski obiekt rywalizował z Summers Office Building w Buenos Aires, kampusem koncernu Axel Springer w Berlinie, Neri&Hu and Design Republic’s New Home w Szanghaju i siedzibą główną grupy Le Monde w Paryżu.

Zwycięzców poznaliśmy w czwartek 18 lutego – wśród 15 laureatów znalazła się Concordia Design Wrocław. Łącznie oddano blisko 200 tys. głosów.

 – Znalezienie się wśród 15 najlepszych budynków na świecie, wygranie swojej kategorii, to niesamowite uczucie i wielki sukces. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli – nie tylko w konkursie, ale także przez cały proces realizacji inwestycji. Od początku uważaliśmy, że wrocławska Concordia dzięki projektowi MVRDV czy unikalnej lokalizacji na Wyspie Słodowej, jest wyjątkowa. Cieszymy się, że potwierdziły to także głosy fanów architektury z całego świata – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław.

Foto główne: Juliusz K. Sokołowski/mat. inwestora