Od piątku w pojazdach MPK emitowana jest nowa, wyjątkowa w formie zapowiedź przystankowa. O zbliżaniu się do Narodowego Forum Muzyki podróżnych informuje krótki fragment skrzypcowej sonaty.

W pojazdach wrocławskiego MPK już od dłuższego czasu emitowane są różne, nietypowe w swej formie, komunikaty. Od lat nazwa przystanku „Arkady (Capitol)”, mieszczącego się przy Teatrze Muzycznym Capitol, jest wyśpiewywana przez jedną z aktorek.

Przystanek pod Uniwersytetem Wrocławskim zapowiada jego wieloletni pracownik – prof. Jan Miodek. Przy ZOO możemy, bez wychodzenia z tramwaju, usłyszeć ryczącego lwa. A gdy przejeżdżamy koło Stadionu Wrocław – niezależnie od tego, czy trwa mecz, zawsze dobiegnie nas dźwięk gromkiego dopingu kibiców Śląska. 

Kolejna wyjątkowa zapowiedź przystankowa od piątku 3 września czeka także na pasażerów w tramwajach kursujących ulicą Krupniczą, które przejeżdżają w bezpośrednim sąsiedztwie gmachu Narodowego Forum Muzyki. W pobliżu jest przystanek – na którym zatrzymują się również nocne autobusy – swoją nazwę biorący właśnie od instytucji, obok której został ustawiony.

Nieprzypadkowo premiera tego dźwięku ma miejsce akurat dzisiaj, bo rozpoczyna się właśnie wielkie święto melomanów, czyli 56. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Ta muzyczna zapowiedź zostanie z nami jednak na dłużej, podobnie jak inne, związane z naszym miastem dźwięki, które emitujemy zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Głos, który od teraz zapowiada zbliżanie się do NFM, również nie jest przypadkowy. Należy bowiem do Andrzeja Kosendiaka – dyrektora Narodowego Forum Muzyki. Komunikat poprzedzony jest krótkim fragmentem Sonaty skrzypcowej d-moll op. 27 nr 3 “Ballada” autorstwa Eugène’a Ysaÿe, w wykonaniu koncertmistrza NFM Orkiestry Leopoldinum – Christiana Danowicza.