Hydropolis włącza się w akcję pomocy dla Australii i zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na walkę z żywiołem. W najbliższą sobotę można wybrać się do centrum i wspomóc Australię.

Z powodu dramatycznej sytuacji w Australii MPWiK we Wrocławiu przygotowało specjalną akcję edukacyjną. W sobotę, 11 stycznia 2020 roku, podczas oprowadzania po Hydropolis przewodnicy zwrócą szczególną uwagę na zmiany klimatyczne, które są jedną z przyczyn pożarów oraz mają duży wpływ na wymieranie gatunków.

To wyjątkowe zwiedzanie zaplanowane jest na godzinę 18:00, a w trakcie półtoragodzinnego spotkanie edukatorzy wyjaśnią uczestnikom, dlaczego Australia płonie, jakie będą skutki tej katastrofy dla nas wszystkich oraz co wspólnego z pożarami ma zmiana koloru lodowców w Nowej Zelandii. Bilety-cegiełki kosztują 27 zł, a całość dochodu z wydarzenia zostanie przekazana na pomoc Australii.

Działamy lokalnie, ale myślimy globalnie, dlatego głośno chcemy mówić o tak ważnym temacie. Zdajemy sobie sprawę, że nasza pomoc ma wymiar symboliczny, ale kropla drąży skałę. Gdzie, jeśli nie w Hydropolis, podkreślać, jak ważna jest woda dla naszej planety i jakie mogą być skutki jej braku – podkreśla Wiola Samborska, menedżerka centrum wiedzy o wodzie.

Bilety można kupić w kasie Hydropolis oraz na stronie centrum https://hydropolis.pl/