W czerwcu 2021 roku, po 76 latach, odbudowano historyczną wieżę Hotelu Grand, która w 1945 roku uległa całkowitemu zniszczeniu w trakcie bombardowania. – Wieża została odbudowana według jej pierwotnego kształtu oraz wyglądu: oddano w pełni kolorystykę oraz charakterystyczne elementy, jak miedziana iglica wieńcząca jej kopułę – informuje inwestor.

Odbudowa historycznej wieży to element trwającej od kilku lat gruntownej modernizacji Hotelu Grand, który przed wojną wraz z Hotelem Piast tworzył reprezentacyjną bramę Wrocławia, która witała przyjezdnych gości.

Inwestor – firma Rafin Deweloper, wylicza, że w ciągu ostatnich miesięcy udało się wykonać wszystkie zaplanowane prace, w tym m.in. pokryto dachówką wieżę oraz zamontowano na niej iglicę, wykonano ostatnią część wykopu przy ul. Gwarnej, rozpoczęto prace przy wykonywaniu instalacji odgromowej części głównej hotelu, zamontowano więźbę dachową dachów stromych, wykonano konstrukcję lukarn w dachach stromych, a także wykonano część balkonów od strony ulicy Kołłątaja i Piłsudskiego.

Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, w niedalekiej przyszłości planowany jest montaż stolarki okiennej oraz stolarki lukarn w głównej części hotelu.

Równolegle w realizowanej w drugim etapie części budynku przy ul. Gwarnej planowane jest przystąpienie do realizacji dalszych etapów konstrukcji żelbetowej budynku, stanowiącego w przyszłości integralną część całego kompleksu Hotelu Grand – informują.

W maju 2021 roku deweloper podpisał umowę franczyzy z francuską siecią Accor, na mocy której Hotel Grand przejdzie rebranding i przyjmie nazwę Mövenpick. Hotel pod nową nazwą ma przyjąć pierwszych gości na początku 2023 roku.