Trwają przygotowania do rozbiórki centrum handlowego przy ulicy Czystej. Prace mają ruszyć jeszcze w styczniu. W tym miejscu planowana jest inwestycja mieszkaniowa.

Przypomnijmy, na początku października 2021 roku do wrocławskiego magistratu wpłynął wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku handlowo-usługowego przy ulicy Czystej. Chodzi o stojący tuż obok Renomy dom handlowy “Galeria na Czystej”. Wniosek złożyła spółka BPI Czysta, powiązana z belgijską firmą deweloperską BPI Real Estate Poland. Teren został już ogrodzony.

Aktualnie przygotowywane jest rozpoczęcie prac rozbiórkowych, które mają ruszyć jeszcze w styczniu. Czas trwania rozbiórki planowany jest na 3 miesiące – informuje nas Wojciech Dzwonkowski, dyrektor projektu BPI Real Estate Poland.

Jak tłumaczy przedstawiciel inwestora, działkę przy ulicy Czystej BPI kupiło z istniejącym już budynkiem centrum handlowego, którego funkcja wyczerpała się. 

Bardzo szczegółowo analizowaliśmy różne opcje, ale nie ma możliwości przekształcenia obecnej galerii handlowej w budynek mieszkalny. Najlepszą opcją jest wyburzenie, a następnie wybudowania nowej inwestycji w zgodzie z współczesnymi trendami. Wiemy, że materiały wykorzystane przy budowie galerii są bardzo dobrej jakości. Mimo że materiały rozbiórkowe nie zostaną bezpośrednio wykorzystane w nowej inwestycji, zatrudniliśmy profesjonalną firmę, która zajmuje się odzyskiwaniem materiałów budowlanych. Taki recykling materiałów budowlanych jest dla naszej spółki coraz ważniejszym elementem planowania każdej inwestycji – zaznacza Wojciech Dzwonkowski.

Zdemontowana w ramach prac rozbiórkowych fontanna ma zostać przeniesiona w nowe miejsce.

Co powstanie w miejscu Galerii na Czystej?

Pod koniec listopada ubiegłego roku ten sam inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę w tym miejscu budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

Na zakupionej przez naszą spółkę działce przy ulicy Czystej przygotowujemy się do realizacji inwestycji mieszkaniowej, w której znajdą się również lokale usługowe – wyjaśnia Wojciech Dzwonkowski.

Jak podkreśla przedstawiciel inwestora, realizując projekty, firma dba o funkcjonalne rozkłady mieszkań, które odpowiadają różnorodnym potrzebom ich właścicieli. 

Tak też będzie w przypadku inwestycji przy ul. Czystej. Planujemy również proekologiczne rozwiązania, garaż podziemny, zielony taras na dachu do wspólnego użytkowania, a nawet przestrzeń co-workingową dla mieszkańców – wylicza Wojciech Dzwonkowski.  

Jak informują nas przedstawiciele dewelopera, dalsze szczegóły dotyczące inwestycji są aktualnie w przygotowaniu.

Zdjęcie główne: mamik, fotopolska.eu, CC-BY-SA 4.0