W czwartek 19 listopada mijają równo dwa lata, od kiedy prezydentem stolicy Dolnego Śląska jest Jacek Sutryk. – Dużo za nami, a jeszcze więcej przed nami. Proszę o zaufanie i wsparcie. A ja odwdzięczę się – jak dotychczas – ciężką pracą – zapowiada włodarz naszego miasta.

Przypomnijmy, 19 listopada 2018 roku Jacek Sutryk odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta naszego miasta i złożył ślubowanie. Tym samym oficjalnie przejął urząd od Rafała Dutkiewicza.

Wierzę we Wrocław otwarty i uśmiechnięty, łączący młodszych i starszych. We Wrocław, w którym każdy, kto chce go budować, znajdzie swoje miejsce. Wierzę we Wrocław, który podtrzyma tradycję miasta otwartego dla przyjezdnych, tolerancyjnego. Miasta pewnego siebie i silnego swoją kulturą, które czerpiąc z tej siły jest także zdolne do pomocy tym, którzy jej potrzebują – mówił podczas ślubowania Jacek Sutryk.

Pierwszy rok swojej prezydentury Sutryk podsumował we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Widzę trzy obszary najważniejsze dzisiaj dla Wrocławia. Trzy dziedziny, w których musimy zrobić najwięcej i wydać przy tym sporo pieniędzy. To transport publiczny, Wrocław bez smogu i kwestie bezpieczeństwa – podkreślał rok temu prezydent Wrocławia.

Teraz magistrat nie zorganizował oficjalnego spotkania podsumowującego drugi rok prezydentury Jacka Sutryka. Zestawienie najważniejszych wydarzeń minionego roku pojawiło się na miejskim portalu wroclaw.pl, z kolei sam Sutryk na swoim profilu na Facebooku opublikował krótkie video z podsumowaniem swoich działań.

Dzisiaj mijają dokładnie dwa lata od momentu, w którym w sali rycerskiej starego Ratusza złożyłem ślubowanie i zostałem zaprzysiężony na urząd Prezydenta Wrocławia. To były trudne i wymagające dwa lata. A ten rok w szczególności – nikt z nas się chyba nie spodziewał, że tak on będzie wyglądał. Ja już teraz dziękuję Wam za wsparcie, dziękuję za życzliwość, za każde dobre słowo, za wszystkie pozdrowienia i nasze codzienne rozmowy na ulicach, za zrozumienie, a także za krytykę. Od 15 lat pracuję dla Wrocławia, w którym się urodziłem, wychowałem i na którym – podobnie jak i Państwu – zależy mi nade wszystko. Dużo za nami, a jeszcze więcej przed nami. Proszę o zaufanie i wsparcie. A ja odwdzięczę się – jak dotychczas – ciężką pracą – napisał Jacek Sutryk.

Foto główne: UMW