Są już dane ze wszystkich komisji wyborczych we Wrocławiu. Jak w drugiej turze wyborów Prezydenta RP głosowali mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska?

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów Prezydenta RP. Andrzej Duda zdobył 51,03% głosów, a Rafał Trzaskowski 48,97%. A to oznacza, że Andrzej Duda został wybrany na prezydenta na kolejną kadencją.

fot. pkw.gov.pl

Na Dolnym Śląsku na Andrzeja Dudę zagłosowało 44,61% osób, a na Rafała Trzaskowskiego – 55,39%.

fot. pkw.gov.pl

Jak głosowali wrocławianie?

Są już także dane ze 100% komisji we Wrocławiu. W naszym mieście na Andrzeja Dudę zagłosowało 33,38%, a na Rafała Trzaskowskiego 66,62% osób.

fot. pkw.gov.pl

Andrzej Duda największym poparciem w naszym mieście cieszył się w komisjach w Domach Pomocy Społecznej, gdzie zdobył nawet ponad 90% wszystkich głosów.

fot. pkw.gov.pl

Z kolei na Rafała Trzaskowskiego najchętniej głosowali wrocławianie w komisjach wyborczych przy ulicy Skarbowców, Wojszyckiej, Blacharskiej, Wietrznej i Jagodzińskiej.

fot. pkw.gov.pl

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI WYBORÓW PREZYDENTA RP WE WROCŁAWIU

Wybory Prezydenta RP – frekwencja we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w całym kraju wyniosła w całym kraju 68,18%. Na Dolnym Śląsku do urn poszło 66,99% uprawnionych do głosowania, z kolei w samym Wrocławiu – 73,59%.

fot. pkw.gov.pl

Wyzwanie wyborcze we Wrocławiu

Przypomnijmy, 28 czerwca w trakcie I tury wyborów prezydenckich we Wrocławiu zagłosowało 70,81 procent uprawnionych do głosowania.

Mając na uwadze fakt, że w stolicy Dolnego Śląska prawo do głosowania ma blisko 500 tys. osób, jest to ogromna liczba w skali całego kraju. Dla porównania, w trakcie poprzednich wyborów do urn wybrało się 55,21 procent wrocławian – podkreślali przedstawiciele magistratu.

Jak tłumaczyli urzędnicy, Wrocław chce podtrzymać wysoką frekwencję także w II turze wyborów, a nawet wychodzi z propozycją jeszcze większej mobilizacji wśród mieszkańców. Miasto ruszyło więc z wyborczym wyzwaniem, które ma sprawdzić, czy chętniej głosują mieszkańcy Krzyków, czy może Psiego Pola.

Deklaruję, że na osiedlu z najwyższą frekwencją w II turze wyborów posadzimy 50 dodatkowych drzew i zapewnimy im opiekę pielęgnacyjną. Na ten cel przeznaczymy 100 tysięcy złotych. Trzymam kciuki i powodzenia! – zachęcał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Foto główne: Państwowa Komisja Wyborcza