Darmowe wejścia do sześciu wrocławskich atrakcji, do tego zniżki w niemal sześćdziesięciu miejscach na terenie całego miasta – z tego mogą korzystać mieszkańcy Wrocławia, którzy tutaj płacą podatki i zainstalują aplikację Nasz Wrocław. Właśnie rusza druga odsłona akcji magistratu.

Jak tłumaczą urzędnicy, z programu Nasz Wrocław korzysta już ponad 80 tysięcy wrocławian. 

W ciągu ostatniego roku liczba uczestników programu wzrosła aż o blisko 60 tysięcy mieszkańców. Tylko w tym roku ponad 36 tysięcy osób skorzystało z oferty programu we wrocławskim ZOO. Dzięki poprzedniej puli darmowych wejść mieszkańcy w sumie zaoszczędzili 1 430 569 zł. Każdemu, kto wykorzystał pięć bezpłatnych wejściówek, zostało w portfelu 400 złotych – wyliczają.

Rusza druga odsłona specjalnej akcji „Nasz Wrocław 365”

Od 6 grudnia wszyscy pełnoletni uczestnicy programu „Nasz Wrocław”  mogą raz w roku bezpłatnie skorzystać z miejskich atrakcji u sześciu partnerów.

Budżet Wrocławia to nasza wspólna odpowiedzialność. Dlatego tak ważne jest aby mieszkańcy rozliczali podatki w naszym mieście. To przecież  z tych pieniędzy remontujemy chodniki czy tworzymy nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach. Dzięki „Naszemu Wrocławiowi” dodatkowo oferujemy pakiet bezpłatnych wejść do najciekawszych miejskich instytucji – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Od grudnia do listy dołącza dwóch nowych partnerów oferujących darmowe wejścia dla pełnoletnich uczestników programu: WCT Spartan, oferując bezpłatne wejście na 50-metrową pływalnię Orbita oraz Hala Stulecia, oferująca zwiedzanie Visitor Centre z wycieczkami w technologii Virtual Reality oraz zwiedzaniem zabytkowego obiektu.

W programie pozostaje też czterech partnerów cieszących się największym zainteresowaniem akcją w ubiegłym roku. To ZOO Wrocław, Aquapark, Hydropolis i WKS Śląsk Wrocław oferujący bezpłatny bilet na wybrany mecz wrocławskiej drużyny – wylicza magistrat.

Urzędnicy przypominają, że aktualna sytuacja epidemiologiczna oraz obowiązujące przepisy spowodowały czasowe wstrzymanie działalności części atrakcji, które muszą pozostać zamknięte.

Jednak kiedy tylko będzie to możliwe i zostaną ponownie otwarte, z przyjemnością przywitają wszystkich uczestników programu „Nasz Wrocław”. Już teraz można natomiast zwiedzać wrocławskie ZOO z Afrykarium. Darmowe wejścia będzie można wykorzystać przez cały rok – dodają.

Poza bezpłatnymi wejściami do miejskich atrakcji stale poszerza się liczba miejsc oferujących zniżki. W ostatnim czasie do listy partnerów dołączył: Vertigo Jazz Club, Hard Rock Cafe, Klockownia, 7 Siekier, Loopy’s World – Rodzinne Centrum Rozrywki, Planszóweczka.pl oraz Antykwariat im. Andrzeja Jaworskiego.

Bilety MPK w niezmienionej cenie

W magistracie podkreślają, że założenie konta jest bezpłatne i trwa kilka chwil.

Wystarczy pobrać aplikację „Nasz Wrocław” na smartfona i uzupełnić dane. To między innymi numer telefonu i PESEL. Rejestracja zajmuje kilka minut. Konto założymy stojąc nawet w kolejce do kasy biletowej atrakcji, z której chcemy skorzystać, a weryfikacja następuje w sposób zbliżeniowy. Osoby, które nie chciałyby używać smartfona mogą wyrobić tradycyjną kartę „Nasz Wrocław”. Wystarczy zgłosić się do Centrum Wsparcia Przedsiębiorców przy ul. Kotlarskiej 41 czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 7:45 do 15:45 – informują urzędnicy.

Ze zniżek w programie „Nasz Wrocław” mogą również korzystać nastolatkowie. Wystarczy, by rodzic zarejestrował się w programie i założył konto swojemu dziecku, które ukończyło 13 lat. Dzięki temu będzie mogło samo korzystać ze zniżek. Najmłodsi skorzystają ze zniżek wyłącznie w obecności rodzica.

Dodatkowo od 1 stycznia każdy, kto posiada „Nasz Wrocław” i rozlicza PIT we Wrocławiu, będzie mógł kupić bilety okresowe na komunikację miejską w niezmienionej cenie.

Należy także pamiętać, że po Wrocławiu mogą bezpłatnie podróżować zarówno seniorzy, którzy ukończyli 67. rok życia, jak i uczniowie, którzy nie ukończyli jeszcze 21 lat – przypominają urzędnicy.