Od najbliższego weekendu aż do końca kwietnia z parkingu pod Narodowym Forum Muzyki będzie można korzystać bezpłatnie. Od maja postój znów będzie płatny, a o cenniku zdecyduje nowy dzierżawca obiektu.

Jak informują przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji, od nocy z soboty (17 IV) na niedzielę (18 IV) do 30 kwietnia włącznie będzie można bezpłatnie korzystać z parkingu przy Narodowym Forum Muzyki przez całą dobę.

Kierowcy mogą na parking wjechać od strony ul. Kazimierza Wielkiego lub też ul. Krupniczej. Do dyspozycji kierowców będą 662 miejsca postojowe – wyjaśniają.

Czytaj także: Nie parkingi a sprawna komunikacja zbiorowa – podsumowanie debaty miejskiej

Nowy dzierżawca i nowy cennik

Od maja parking będzie już ponownie płatny.

O cenniku zdecyduje nowy dzierżawca parkingu firma Interparking Polska. W planach jest wprowadzenie ulg dla mieszkańców płacących podatki we Wrocławiu i biorących udział w programie „Nasz Wrocław” – zapowiadają.

Dodajmy, że kilka dni temu Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęła przetarg na dzierżawę parkingu pod Narodowym Forum Muzyki. Do postępowania stanęło dwóch zainteresowanych, a jako najkorzystniejszą urzędnicy wybrali ofertę spółki Interparking Polska, której przyznano maksymalną liczbę punktów, czyli 100.

Foto główne: Neo[EZN]/fotopolska.eu