Zarząd Zasobu Komunalnego zakończył remont podwórka w obrębie ulicy Braniborskiej, Trzemeskiej, Legnickiej i Dobrej. Teren, który jeszcze kilka miesięcy temu był klepiskiem, przeszedł metamorfozę i zyskał nowe funkcje. Teraz jest tam zieleń, miejsce pamięci i parking.

Jak informuje ZZK, podwórze zagospodarowano w ramach miejskiego Programu Inicjatyw Rad Osiedli.

Teren, który do tej pory był klepiskiem z nierównościami, w niespełna 10 miesięcy zyskał nowe funkcje i wygląd. W ramach prac na podwórku powstało oświetlenie, wyremontowano i poszerzono drogę dojazdową – wyliczają przedstawiciele Zarządu Zasobu Komunalnego.

Na placu pojawiły się miejsca parkingowe dla kilkudziesięciu aut i skwer z zielenią.

Na podwórzu posadzono kilkanaście drzew głównie graby i śliwowiśnie, blisko 160 krzewów, i ponad tysiąc sztuk roślin wieloletnich, które w pełnej okazałości będziemy mogli podziwiać już wiosną. Co ważne, nawierzchnia na terenie skweru jest przepuszczalna, a nie betonowa. Cieszymy się, że mieszkańcy tej części miasta zyskali funkcjonalną i zieloną przestrzeń – podkreśla Anita Białowąs, dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Z uwagi na to, ze teren podwórka znajduje się na dawnym Wielkim Cmentarzu, na skwerze pojawiły się płyty, które symbolicznie upamiętniają miejsce po historycznej nekropolii, niegdyś prestiżowym miejscu pochówku zasłużonych obywateli Wrocławia. Zarząd Zasobu Komunalnego na prace remontowe podwórka wydał blisko 2 miliony złotych.