Nabrzeże przy ul. Księcia Witolda zyska nowe oblicze. Powstanie tam nadodrzański bulwar. Pierwszy etap tego projektu zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

O tym, że nad Odrą w sercu Wrocławia powstanie nowy bulwar informowaliśmy już wiosną ubiegłego roku. To wspólne przedsięwzięcie kilku deweloperów realizujących swoje inwestycje wzdłuż ulicy Księcia Witolda.

Chcieliśmy zsynchronizować projekt zagospodarowania bulwaru z powstającymi tam budynkami. Mamy nadzieję, że nowy bulwar połączy się z już istniejącym, po drugiej stronie mostu Sikorskiego – mówił wówczas Piotr Fokczyński, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w magistracie.

Docelowo, jak tłumaczył Fokczyński, nadodrzański bulwar miałby biec od mostu Sikorskiego aż do przebudowanych mostów Pomorskich, ale ze względu m.in. na skomplikowaną strukturę właścicielską znajdujących się tam nieruchomości (niektóre z działek wciąż należą do Skarbu Państwa), na razie powstanie promenada do końca terenu należącego do firmy Dom Development.

mat. inwestora

Nowa wizytówka Wrocławia

I to właśnie ten deweloper rusza z budową pierwszego etapu tego projektu. Zlokalizowany przy inwestycji Dom Development bulwar ma być gotowy pod koniec 2020 roku.

To miejsce stanie się jedną z nowych wizytówek Wrocławia – zapewnia Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Za projekt bulwaru odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci. Pozostałe odcinki bulwaru zostaną wyremontowane przez innych deweloperów, którzy również w tym miejscu realizują swoje inwestycje.

– Takiego bulwaru w naszym mieście jeszcze nie ma. Powstanie nadrzeczny pas w samym Śródmieściu, który będzie przechodził wzdłuż restauracyjnych parterów i bezpośrednio nad rzeką. To kolejna przestrzeń rekreacyjna i wypoczynkowa wśród dużej ilości zieleni, która świetnie uzupełni od lat rewitalizowane przez miasto nabrzeża rzek w centrum Wrocławia – podkreśla Piotr Fokczyński.

W ramach inwestycji powstanie pieszy bulwar spacerowo-wypoczynkowy wraz z elementami małej architektury i zieleni, tarasy widokowe oraz ławki. Wzdłuż bulwaru, w parterach nowych budynków mieszkalnych mieścić się będą lokale gastronomiczne. Promenada zostanie oświetlona oraz zabezpieczona balustradami. Będzie to miejsce przyjazne dla rowerzystów, a także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.