Na działce przy skrzyżowaniu ul. Księcia Witolda i Mostowej powstaje wielofunkcyjny kompleks. Stworzą go dwie 11-piętrowe wieże apartamentowe, przeszklony budynek biurowy, a także odrestaurowany budynek zabytkowego spichlerza, który jest adaptowany na cele biurowe i usługowe.

Jak ostatnio informowaliśmy, ulica Księcia Witolda to jedno z najgorętszych miejsc na inwestycyjnej mapie Wrocławia. Oprócz nowych przedsięwzięć deweloperskich, które rosną tu jak grzyby po deszczu, powstaje także ogólnodostępny, nadodrzański bulwar. Gruntownie remontowana jest także sama ulica, która zmieni swój charakter.

Patrząc od strony mostu Sikorskiego, pierwszą inwestycją deweloperską jest Księcia Witolda 46, realizowana przez Grupę i2 Development. Jak informują przedstawiciele inwestora, przedsięwzięcie wkracza w finalny etap realizacji.

W ramach projektu Księcia Witolda 46 powstają dwie 11-piętrowe wieże apartamentowe z lokalami usługowymi w parterach, zlokalizowanych od strony planowanego bulwaru nad Odrą oraz przeszklony budynek biurowy, zamykający narożnik bulwaru od ulicy Mostowej – informuje deweloper.

W zabytkowym spichlerzu będą biura

Budynek biurowy tworzy pierzeję zabudowy wraz z restaurowanym w ramach projektu budynkiem zabytkowego spichlerza, który jest adaptowany na cele biurowe i usługowe.

Księcia Witolda 46 to kwartał współczesnej zabudowy wielkomiejskiej o nowoczesnej architekturze otwierającej się na rzekę, stanowiący spójną całość z restaurowanym budynkiem zabytkowego spichlerza. Ten cenny obiekt zostanie przywrócony do życia zarówno pod względem odtworzenia i restauracji formy budynku, jak i poprzez wprowadzenie do niego nowych funkcji użytkowych, nadając kompleksowi Księcia Witolda 46 wyjątkowego charakteru – zapowiada Arkadiusz Chamielec z odpowiedzialnego za projekt inwestycji studia Chamielec Architekci.

W ramach części mieszkaniowej inwestycji, w dwóch wieżach o łącznej powierzchni 9,4 tys. mkw., powstaje 139 apartamentów (o metrażu od 22 do ponad 200 mkw.) oraz 20 lokali usługowych. Zgodnie z zapowiedziami dewelopera, nie zabranie także miejsc spotkań dla mieszkańców.

Przypomnijmy, że i2 Development cały zespół budynków przy ulicy Księcia Witolda pod numerami 46 i 48-50 kupiło wiosną 2015 roku od wrocławskiego magistratu za ponad 11 mln złotych.