W drugiej połowie kwietnia ruszą prace przy naprawach podpór wiaduktów nad autostradzie A4 oraz rozbiórka jednego obiektu. Nie obędzie się bez utrudnień dla kierowców.

Już w lutym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że z uwagi na pogarszający się stan techniczny podpór wiaduktów nad autostradą A4 na odcinku Wrocław – Legnica, podjęto decyzję o pilnym remoncie kilku wiaduktów oraz rozbiórce jednego obiektu, który kilka lat temu został wyłączony z ruchu.

Celem wykonania przedmiotu zamówienia jest poprawa stanu technicznego podpór 6 wiaduktów poprzez wzmocnienie filarów w zakresie koniecznym do dalszej, bezpiecznej eksploatacji tych obiektów oraz rozbiórka wyłączonego z ruchu wiaduktu koło miejscowości Sadków w zakresie przęseł i podpór – wyliczali drogowcy.

Roboty przy wiaduktach ruszają

Jak zapowiada GDDKiA, od 21 kwietnia należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ przejazd w okolicy remontowanych wiaduktów będzie odbywał się tylko jednym pasem ruchu na każdej jezdni.

Harmonogram przewiduje, że od 21 kwietnia prace remontowe rozpoczną się na dwóch obiektach: koło miejscowości Wądroże Wielkie (km 104,9) oraz miejscowości Strzeganowice (km 144,9). Następnie roboty przesuną się na wiadukty koło Budziszowa (km 112,3) i Biskupic (km 146,1). Później naprawy prowadzone będą na A4 na wysokości Nowej Wsi Wrocławskiej (km 149,1) oraz Piotrowic (km 129,7) – wyliczają drogowcy.

Ostatnim etapem robót będzie rozbiórka obiektu koło Sadkowa.

Prace remontowe będą odbywać się jednocześnie na najwyżej dwóch niesąsiadujących ze sobą wiaduktach. Przy remontach obiektów będą zamykane poszczególne pasy ruchu na obu jezdniach, co w praktyce przełoży się na możliwość przejazdu tylko jednym pasem na każdej jezdni – zaznacza GDDKiA.

Drogowcy podkreślają, że dla rozbieranego obiektu, w pierwszym etapie roboty będą wymagały wyłączenia pasów ruchu szybkiego.

Natomiast później zamykane będą całkowicie jezdnie i wtedy cały ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jedną jezdnią – dodają.

foto główne: GDDKiA