Od soboty 6 czerwca, po 2,5-miesięcznej przerwie, znów można skorzystać z usług wrocławskiego Aquaparku. W obiekcie obowiązują jednak nowe zasady bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, wrocławski Aquapark, w związku z epidemią koronawirusa, był zamknięty od połowy marca. Ponowne otwarcie obiektu umożliwił rząd, wraz z wprowadzeniem czwartego etapu łagodzenia restrykcji. Co za tym idzie, Aquapark ponowie otworzył swoje podwoje w sobotę 6 czerwca.

Aquapark Wrocław – godziny otwarcia

Aquapark Wrocław – zasady bezpieczeństwa

Przedstawiciele obiektu informują także o nowych zasadach panujących na terenie kompleksu. Każdy z gości, zanim wejdzie na basen czy siłownię, będzie musiał poddać się pomiarowi temperatury.

Zmieniły się także zasady w każdej ze stref Aquaparku.

Trwa rozbudowa Aquaparku

Jak już informowaliśmy, od kilku miesięcy trwa rozbudowa wrocławskiego Aquaparku. Powstają tam dwa nowe, zewnętrzne baseny wraz z budynkiem szatniowo-sanitarnym, budynkiem technicznym i kasami.

– Chcemy stworzyć autonomiczną część zewnętrzną, do której dostęp będzie od ulicy Petrusewicza. Na placu wejściowym powstanie budynek kasowy z bramką obrotową, skąd będzie można przejść w głąb terenu do nowych i istniejących basenów zewnętrznych – zapowiadał Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

Takie rozwiązanie ma pozwolić odwiedzającym skorzystać tylko ze strefy zewnętrznej, a także rozładować kolejki przy kasach i usprawnić obsługę. Nowe budynki będą częściowo ukryte pod ziemią w istniejącej skarpie. Wejścia do obu zabudowań zaplanowano od strony i z poziomu ulicy Petrusewicza. Otwarcie nowej części planowane jest na przełom czerwca i lipca.