Przy ulicy Polnej na wrocławskim Brochowie powstanie kompleks z krytą pływalnią, basen zewnętrznym, saunami i salą fitness. Otwarcie obiektu planowane jest na wrzesień 2021 roku.

O planach budowy nowego basenu na Brochowie informowaliśmy już w 2017 roku. Teraz pewne jest, że taki obiekt powstanie. W piątek 15 listopada podpisano umowę na realizację inwestycji.

Przetarg wygrało konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom, które zaproponowało cenę nieco ponad 41 mln złotych. Postępowanie obejmowało zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu basenów wraz z parkingiem, obsługą komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu.

Od teraz wykonawca ma 22 miesiące na wybudowanie obiektu. Aquaparkiem na Brochowie będzie zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny S.A.

mat. prasowe

Nowy basen w miejscu dawnego kąpieliska

W miejscu powstania nowej inwestycji w latach 30. XX wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowa inwestycja obejmie teren o powierzchni 17,9 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 m2 krzewów i traw.

W nowym obiekcie znajdą się cztery baseny: sportowy, basen do nauki pływania, brodzik wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne oraz basen zewnętrzny, który będzie czynny sezonowo. Dostępne będą także wanna SPA z hydromasażem dla sześciu osób oraz cztery sauny (2 sauny fińskie, 1 grota solna oraz jedna sauna 1 infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku.

Powstanie również sala fitness, o którą zabiegli mieszkańcy Brochowa. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10 zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.

Powstanie też basen zewnętrzny, a wokół niego aż 1,3 tys. mkw. plaży oraz przestrzeń rekreacyjna z boiskiem do siatkówki plażowej i przeniesioną siłownią zewnętrzną. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym. Przed Aquaparkiem powstaną 43 miejsca parkingowe (w tym 5 dla osób z niepełnosprawnościami) i 44 stojaki rowerowe.

Wrocławski Park Wodny postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Przy okazji wytwarzania energii z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie produkował energię elektryczną.

Zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale wręcz będziemy na nim zarabiać, oddając nadwyżki do sieci. Energię elektryczną będziemy bowiem czerpać z techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych – zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A.

Otwarcie Aquaparku na Brochowie odbędzie się we wrześniu 2021 roku.