Dzisiaj zainaugurowano jedną z ciekawszych wystaw w ramach ESK 2016. W jednym miejscu zgromadzono eksponaty, które stanowią o historycznym dziedzictwie Wrocławia i okolic. Po raz pierwszy zaprezentowano je wszystkie jednocześnie.

Wystawa 7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska, organizowana przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, Biuro Festiwalowe Impart i Narodowe Forum Muzyki, to jedno z ciekawszych wydarzeń odbywających się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wystawę będzie można oglądać do 14 maja w Sali Mieszczańskiej wrocławskiego Ratusza.

Tytułowe „siedem cudów” to jednocześnie siedem obszarów kultury: wyróżniono krajobraz, język, sztukę, naukę, architekturę, religię i spotkania. Każdy z nich został zobrazowany prawdziwymi unikatami, a interaktywny charakter wystawy jeszcze bardziej zwiększa jej atrakcyjność. Każda dziedzina to jeden eksponat główny i kilka dodatkowych.  To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą odkrywać bogactwo kulturowe Dolnego Śląska. Od jutra można poczynić w tym zakresie spory postęp, a by to zrobić wystarczy odwiedzić wrocławski Ratusz. Jednocześnie organizatorzy przyznają, że bardzo im zależy na tym, by odwiedzający potraktowali wystawę jako początek zwiedzania innych miejsc, które prezentują historię naszego miasta i regionu.