Ruszył przetarg na budowę kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Ślęzą. Inwestycja, która połączy Muchobór Mały z Muchoborem Wielkim, zostanie dofinansowana kwotą blisko 5 mln złotych z rządowych środków.

Przypomnijmy, w ramach naboru do pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Wrocław otrzymał wsparcie w kwocie ponad 112 mln złotych na realizację trzech inwestycji. Wśród nich – obok przebudowy ulicy Pomorskiej pierwszego etapu rewitalizacji Wzgórza Partyzantów – znalazła się budowa kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Ślęzę w ciągu ulicy Trawowej i Francuskiej. To przedsięwzięcie zostanie wsparte kwotą 4 mln 744 tys. 452 złotych.

W czwartek 13 stycznia spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na realizację tego zadania. Pod koniec grudnia ubiegłego roku zapowiadał to prezydent Wrocławia.

W sumie wybudujemy 112 metrów ciągu o szerokości 3 metrów. Przeprawa o długości około 30 metrów będzie oświetlona. Wykonana zostanie w konstrukcji zespolonej (dwuteowe dźwigary stalowe zespolone z płytą żelbetową) – wyjaśniał Jacek Sutryk.

Obiekt połączy Muchobór Mały z Muchoborem Wielkim.

To ważna inwestycja w tej części Wrocławia, która otworzy możliwości spacerowo-rekreacyjne nad Ślęzą – informował Sutryk.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do 4 lutego. Na budowę kładki zwycięzca przetargu będzie miał 16 miesięcy od podpisania umowy.

Zdjęcie główne: https://www.facebook.com/sutrykjacek