Nextbike Polska, operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego, z okazji swoich 10 urodzin przekazał mieszkańcom Wrocławia i turystom 100 elektrycznych rowerów. Jednoślady można już wypożyczać za pośrednictwem systemu WRM.

Przekazanie urodzinowych rowerów elektrycznych odbyło się 14 lipca na wrocławskim placu Wolności w obecności przedstawicieli urzędu miasta, rowerowych pasjonatów i ekspertów.

– Wrocław będzie zawsze bliski naszemu sercu, bo to właśnie tu zaczęła się nasza przygoda z bike sharingiem w Polsce. Wrocławianie szybko pokochali rowerową wolność i zaczęli traktować rowery miejskie nie tylko jako niezbędny element komunikacji miejskiej, ale jako wielogodzinnego towarzysza dnia. Rowery używane są nie tylko na krótkich odcinkach przejazdowych, ale coraz częściej wypożyczane są na całodniowe wycieczki po mieście. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przez 10 lat być świadkami, jak zmienia się życie w mieście i przyczyniać się aktywnie do rozwoju ruchu rowerowego nie tylko we Wrocławiu, ale też w wielu innych miastach Polski. Jesteśmy wdzięczni wrocławianom, że są z nami do początku i dlatego to we Wrocławiu przygotowaliśmy urodzinowe spotkanie i prezent – 100 rowerów elektrycznych, które pozwolą podróżować szybciej i na dłuższych odcinkach – powiedział Tomasz Wojtkiewicz, CEO Nextbike Polska.

fot. Nextbike

Ile zapłacimy za wypożyczenie “elektryka”?

Nowe rowery różnią się cennikiem od pozostałych – za wypożyczenie opłata naliczana jest od pierwszej minuty.

Do końca miesiąca obowiązuje promocja na start, więc za minutę jazdy opłata wynosi jedynie 29 groszy. Od początku sierpnia opłata ta będzie wynosiła 49 groszy za minutę jazdy. W kwestii opłat za pozostawienie roweru poza stacją i zwrot na stację po wypożyczeniu spoza – tu zostaje tak, jak w przypadku rowerów standardowych. Opłata 5 zł za zwrot poza i bonus 3 zł za przyprowadzenie roweru na stację – informują nas przedstawiciele operatora WRM.

10 lat rowerów miejskich we Wrocławiu

Przypomnijmy, że rowery publiczne we Wrocławiu działają od czerwca 2011 roku. Na początkowym etapie wrocławianie mieli do dyspozycji 140 rowerów, a dzisiaj mogą korzystać z blisko 2,3 tysiąca pojazdów. Początkowo, rowery znajdowały się przy 17 stacjach, a dzisiaj ich liczba zwiększyła się do ponad 220. W jeszcze większej skali wzrosła liczba zarejestrowanych użytkowników we Wrocławiu, których mamy już 300 858.

Czytaj także: Zmieni się operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego? Ruszają konsultacje