Ten pomysł już raz pojawił się w filmie „Lejdis”. Tym razem Karnawał odbędzie się w centrum Wrocławia, a to za sprawą prac konkursowych artystów, którzy zgłoszą swój udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Charakteryzacji.

Jest to już siódma edycja konkursu dedykowanego dla artystów wizażystów oraz charakteryzatorów, którzy chcą się zmierzyć i wykonać pracę na zadany temat na twarzy modelki/modela. W tym roku temat przewodni to KARNAWAŁ. Od Rio do Wenecji. Jednak na wydarzenie zapraszamy nie tylko artystów, ale i całą widownię.

2 czerwca 2019 r. (11:0014:00) odbędzie się finał Ogólnopolskich Mistrzostw Charakteryzacji, w Dolnośląskim Centrum Filmowym (ul. Piłsudskiego 64A, Wrocław). Gala finałowa jest imprezą otwartą, na którą zapraszamy serdecznie każdego.

Fot. SzkolArt Ogólnopolskie Mistrzostwa

Dlaczego warto się pojawić? Jest to niebywała okazja, aby zobaczyć charakteryzatorów przy pracy tworzących fantazyjne postacie, a przy okazji można wybrać się na seans filmowy w DCFie. W tym roku po raz pierwszy została utworzona dodatkowa kategoria JUNIOR dla młodzieży 15-17 lat.
Konkurs powstał z chęci promocji zawodu charakteryzatora ponieważ wydarzeń im poświęconych w Polsce jest niewiele. OMCh powstały z pomysłu Lidii Schneider – założycielki szkoły artystycznej we Wrocławiu SzkolArt, gdzie można kształcić się w tym właśnie kierunku.

Fot. SzkolArt Ogólnopolskie Mistrzostwa

W tegorocznym jury zasiądą: absolwentka SzkolArt, która obecnie piastuje stanowisko charakteryzatora w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu – Joanna Majewska, Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego -Jarosław Perduta, wrocławska kostiumografa z Teatru Współczesnego – Bajka Mourier oraz wielokrotny laureat europejskich nagród w dziedzinie bodypaintngu – Marian Folga

Laureaci naszego konkursu nie spoczywają na laurach i zdobywają kolejne szczeble zawodowe. Warto tu wymienić: Dorotę Spaczyńską-Pilorz, która zdobywała również zaszczytne miejsca w konkursach Face Awards Polska oraz NYX Face Awards, jest obecnie rozpoznawalna z filmików, które tworzy na You Tube jako Dorota’s Freaks Magdalena Krajczyńska – uzdolniona absolwentka szkoły SzkolArt, która również została wyróżniona w innych konkursach, jej talent wciąż się rozwija Lub też Damian Włoszek – ubiegłoroczny laureat. Pomimo swojego jakże młodego wieku wykazuje ogromny talent i niesamowite zacięcie do pracy w zawodzie charakteryzatora. Przez nasz konkurs przewinęło się już sporo osób i czekamy na kolejnych.

Fot. SzkolArt I Ogólnopolskie Mistrzostwa

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody: kosmetyki ufundowane przez sponsorów, vouchery oraz stypendium do rocznej szkoły charakteryzacji SzkolArt Wrocław.
Wstęp bezpłatny

Pełen regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora http://szkolart.pl/regulamin/