Przed nami VIII edycja Równoleżnika Zero. W czasie 3 dni Festiwalu 30 prelegentów postara się przybliżyć specyfikę kontynentu azjatyckiego. Na uczestników czekają prezentacje, wystawy konkursy i inne atrakcje!

Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero odbędzie się w dniach 04-06.04.2019. Tym razem organizatorzy zapraszają na wyprawę po Azji – bez wymówek, bez wahania, bez ograniczeń. Nasi prelegenci chcą pokazać, że Azja to nie tylko jazda skuterem, joga, jedzenie pałeczkami czy złe relacje z psem i kotem.

W tym roku jednym z naszych gości specjalnych będzie Mateusz Waligóra – wrocławianin, który w 2018 roku jako pierwszy człowiek na świecie przeszedł samotnie mongolską część największej pustyni Azji – Gobi, a na festiwalu zaprezentuje  – Czadar. Koniec lodowej drogi oraz Miłka Raulin, która jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi- prezentacja

Jako że wybieramy się w podróż po największym kontynencie, ósma edycja festiwalu zapowiada się naprawdę ciekawie. Stali bywalcy Równoleżnika Zero mogą spodziewać się jak zwykle dobrej zabawy i wielu przygód. Kolej, samochód, hulajnoga… Przez azjatyckie kraje podróżować można na różne sposoby i choć czasem słońce, czasem deszcz to zawsze przygodami. Trzy dni festiwalowe chcemy wypełnić opowieściami, filmami, zdjęciami i wspomnieniami, gdzie nie zawsze cel podróży jest najistotniejszy, często ważna jest droga do niego prowadząca.

Najmłodszym uczestnikom festiwalu proponujemy warsztaty i spotkania w sobotę, która tradycyjnie jest dniem rodzinnym na naszym festiwalu. Zapraszamy dzieci z opiekunami – gwarantujemy dobrą zabawę. Uczestnikom festiwalu proponujemy dwie mobilne gry miejskie: Magia Azji (dla dorosłych) i Tajemnica sumeryjskiego amuletu (rodzinna)

Tradycją jest już nasz konkurs na najlepszego prelegenta każdej edycji.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a festiwalowe wydarzenia będą się odbywały w filiach: Mediateka, Biblioteka Turystyczna, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE, MultiCentrum.  Serdecznie zapraszamy!

Na wszystkie prelekcje WSTĘP WOLNY/ Warsztaty dla dzieci ZAPISY
Więcej informacji na: http://rownoleznikzero.pl/ i https://www.facebook.com/RownoleznikZero/

PROGRAM FESTIWALU