Codzienne ciekawostki związane z Wrocławiem, wystawy, materiały dotyczące Sierpnia ’80 i strajku w zajezdni nr VII, interesujące publikacje – to tylko część oferty Centrum Historii Zajezdnia, która dostępna jest dla wszystkich i bezpłatnie, w formie on-line. Wystarczy zajrzeć na www.zajezdnia.online.

Przez ostatnie miesiące życie większości z nas w dużej mierze przeniosło się do Internetu: jeśli możemy pracujemy zdalnie, spotkania z przyjaciółmi czy rodziną często przenosimy na wirtualne platformy. Dostęp do kin, muzeów, instytucji kultury i źródeł rozrywki został mocno ograniczony – ale i tu z pomocą przychodzi nam najnowsza technologia.

Centrum Historii Zajezdnia, dobrze znane wrocławianom z działalności edukacyjnej i wydarzeń dla odbiorców w każdym wieku już wiosną mocno zaktywizowało swoją działalność w świecie wirtualnym. Dostęp do długiej listy wystaw on-line, archiwalnych ale i nowych artykułów, komiksów, specjalnie przygotowanych na czas kwarantanny wykładów video, cyklu Bajkowych Poranków On-line oraz licznych materiałów dla najmłodszych – wszystko to znajdziecie na stronie Zajezdnia.Online.

Szczególnie polecamy cieszący się ogromną popularnością cykl artykułów Wrocławskie Historie – publikujemy je na naszym profilu na Facebooku codziennie o godz. 9:00 rano, a ich wcześniejsze wydania znajdziecie na stronie Wrocławskie Historie.

Nie brakuje też materiałów dla anglojęzycznych mieszkańców Wrocławia lub osób uczących się tego języka – Meeting with history to cykl wykładów w języku angielskim, przybliżających powojenną historię Wrocławia. Ponadto na facebookowym profilu Zajezdni znaleźć można sporo ciekawostek związanych z Solidarnością i wystawą czasową Zajezdnia strajkuje: recenzji książek, informacji o aktualnych wydarzeniach (wystawy i spotkania on-line) czy konkursów.

Warto tam zajrzeć, bo jak mówią pracownicy Centrum #zNamiNieMaNudy!

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia