Już w najbliższy weekend, tuż po zmroku, we wrocławskim Parku Staromiejskim królować będzie światło. Park zamieni się w „Zaczarowany ogród” i zachwyci bajeczną przemianą.

Zaskakującą metamorfozę przeżyją parkowe drzewa i alejki, ożywione kolorami i intrygującymi instalacjami świetlnymi. Także fragment fasady Teatru Lalek zamieni się w płótno malarskie, rozświetlone fantazyjnymi obrazami nasyconymi świątecznymi akcentami. Świetlne atrakcje zapewni firma TAURON Dystrybucja we współpracy z Wrocławskim Teatrem Lalek.

Magiczna polana rodem z „Alicji w krainie czarów”, mieniąca się kolorami, wypełniona ogromnymi, różnobarwnymi grzybami, wielkimi ważkami oraz odbijającymi światło zwierzętami. Instalacje wykorzystujące najnowsze techniki świetlne i multimedialne, w końcu pełna interaktywnych aktywności strefa zabaw, w której będzie można poeksperymentować, samodzielnie wykonać eliksir św. Mikołaja, czy napić gorącej czekolady. Te i pozostałe atrakcje dostępne będą bezpłatnie dla odwiedzających Park Staromiejski 14 i 15 grudnia w godzinach od 17 do 21 – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Dodają, że wieczorny spacer po parku zaczarowanym światłem, wśród mieniącej się flory i surrealistycznych instalacji, z całą pewnością dostarczy wielu wrażeń całej rodzinie i wprowadzi wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Zaczarowany ogród
fot. Klaudyna Schubert