Wrocław słynie ze swojego ogrodu zoologicznego, w którym co roku miliony zwiedzających podziwiają gatunki z najodleglejszych zakątków świata. O mieszkańcach ZOO, ale także i o domowych zwierzakach, z ich opiekunami rozmawia Ziemek. 

10-letni Ziemowit, dla znajomych Ziemek, jest zafascynowany światem fauny i flory, a sam o sobie mówi, że chce ratować pancerniki oraz zostać dyrektorem ogrodu zoologicznego. Lubi dowiadywać się nowych rzeczy, ale także dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Dlatego zaprasza na „Wrocławskie ZOOpowieści” o zwierzętach.

Wszyscy w moim wieku lubią przygody i są ciekawi świata – mówi młody wrocławianin.

Aby zaspokoić ciekawość swoją i swoich rówieśników, Ziemek odwiedza różne fascynujące miejsca we Wrocławiu. Przygotowano pięć odcinków na pięć kolejnych sobót – koniecznie zaznaczcie je w kalendarzu.

Każdy odcinek „Wrocławskich ZOOpowieści” poświęcony jest innemu zagadnieniu – przy okazji jego omawiania poznajemy jeden gatunek i odwiedzamy dedykowane tematowi miejsce we Wrocławiu, a także spotykamy ciekawych ludzi, którzy tam pracują. Ziemek jest naszym przewodnikiem – tłumaczy Kasia Burda z Biura Promocji Miasta i Turystyki UMW, koordynująca projekt.

fot. Biuro Promocji Miasta i Turystyki UMW

Gdzie zagląda Ziemek?

Miejsca, które zobaczymy w programie, to popularne atrakcje turystyczne. Wrocławski Ogród Zoologiczny co roku odwiedzają miliony zwiedzających, aby podziwiać gatunki z najodleglejszych zakątków świata. To najstarsze zoo w Polsce i piąte najchętniej odwiedzane zoo na świecie. Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu istnieje od ponad 200 lat. Jego kolekcja naukowa liczy około trzech milionów okazów – to największa w Polsce ekspozycja przyrodnicza. Hydropolis z kolei to unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. 

W programie nie zabraknie także miejsc mniej oczywistych, ale równie ciekawych. Jeśli chcecie się przekonać, co wspólnego ze zwierzętami ma nasze lotnisko lub gdzie mieszka Wrocek – kot adoptowany przez prezydenta Wrocławia, koniecznie oglądajcie program w każdą sobotę. W każdym odcinku poruszane są również tematy ważne dla naszej planety, m.in. zagrożenia czyhające na rzadkie gatunki, zmiany klimatu czy przemyt i kłusownictwo. Wszystko wyjaśnione przystępnym dla dzieci językiem przez ich rówieśnika. 

Program emitowany online – na Facebooku: fanpage Wroclaw [Wroclove] i Visit Wroclaw oraz na YouTube VisitWroclaw – w każdą sobotę października o 11.00. To idealna propozycja dla wszystkich ciekawych świata dzieci.

fot. Biuro Promocji Miasta i Turystyki UMW