Wrocławianin Krzysztof Gajewski dokonał niesamowitego wyczynu. Płynął przed dwie doby bez przerwy, dzięki czemu ustanowił dwa nowe rekordy: Guinnessa i Europy. Zgodnie z zasadami Marathon Swimmers Federation, pływak nie mógł ani na chwilę wyjść na ląd, stanąć na dnie, dotknąć pomostu lub innej osoby.

Krzysztof Gajewski, rekordzista Europy w pływaniu dystansowym, wystartował w piątek 7 sierpnia o 17:00, a do mety dopłynął dokładnie dwie doby później. W 48 godzin przepłynął wpław 109 kilometrów. Wydarzenie odbyło się w Kopalni Strefie Wakacji w podwrocławskich Paniowicach, gdzie w specjalnie przygotowanej strefie kibicowali mu plażowicze, rodzina i przyjaciele.

Swoim wyczynem ustanowił nowy rekord Europy w pływaniu dystansowym, w kategorii „The Longest Lake Swim” i jednocześnie pobił rekord Guinnessa w pływaniu 48-godzinnym.

W trakcie wydarzenia prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz Triathlonowej Akademii Młodzieży z Wrocławia. Zebrane środki pomogą młodym sportowcom wrócić do formy po przerwie spowodowanej pandemią.