W dniach 8 – 10 lipca odbędzie się 4 edycja międzynarodowego turnieju Wrocław Trophy. To zawody dla młodych miłośników futbolu w wieku od 8 do 19 lat. W tym roku weźmie w nich udział prawie 200 drużyn z 15 krajów.

r_550x550_91f981159de242ddaa7437991c6f16a3

To już 4 edycja zawodów Wrocław Trophy. Zainteresowanie nimi jest wyjątkowo duże. Zgłosiło się prawie 200 drużyn z 15 krajów. W zawodach wezmą udział nawet 8-latkowie. W zeszłym roku, po raz pierwszy utworzono dodatkowe kategorie wiekowa dla zawodników poniżej 10 i 9 lat.

– Wszystkie drużyny przyjeżdżają do nas już w czwartek – mówi Krzysztof Kopertyński, dyrektor turnieju – Od piątku rozpoczynamy zawody. Razem rozegranych będzie ponad 600 meczów – dodaje.

Kategorie wiekowe od U15 grają już na pełnych boiskach w 11-osobowych składach. W przypadku młodszych zawodników zarówno wielkość boiska, jak i liczebność drużyny są odpowiednio zmniejszone.

Rywalizacja odbywa się w 10 kategoriach wiekowych. Młodzi sportowcy zagrają na Stadionie Olimpijskim i na obiekcie sportowym w Łanach w gminie Czernica. Ich zmagania możemy śledzić od 8 do 10 lipca. Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się w piątek, 8 lipca, o godz. 20.00 na placu Solnym.

Turniej jest organizowany przez Młodzieżowy Klub Sportowy Parasol. Wspierają go gmina Wrocław, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej oraz Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Zawody, jako jedyne w Polsce, firmuje holenderska fundacja Euro-Sporting

Wszyscy spodziewają się, że tegoroczne EURO 2016 będzie miało wpływ na zapał młodych piłkarzy i dostarczy oglądającym dodatkowych emocji. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Więcej informacji, na temat turnieju można znaleźć na stronie organizatora.

O najmłodszych piłkarzach wspominaliśmy na Wroclife.pl już wcześniej.