Powstał krótki film dokumentujący akcję Quarantanamera. – Uwieczniliśmy już 100 Waszych uśmiechów i chcemy więcej – podkreślają pomysłodawcy całego przedsięwzięcia. I dodają, że to “najradośniejsze video dnia w całych internetach”!

O akcji Quarantanamera szerzej pisaliśmy kilka dni temu.

– W piątym tygodniu lockdownu każdemu siadł nastój – nam też. Chcieliśmy coś z tym zrobić, wykorzystując najlepiej, jak się da, nasze kompetencje. Zrobiliśmy akcję społeczną. Zachęcamy mieszkańców Wrocławia do wyjścia na balkon lub taras, do ogrodu albo do wyjrzenia przez okno, podzielenia się uśmiechem przed obiektywem i zaangażowania do tego kreatywności, czyli np. przebranie się. Jeździmy po mieście – dwoma samochodami, żeby było bezpieczniej – i łapiemy w obiektywie chętnych – opowiadała nam Kasia Marchocka, inicjatorka przedsięwzięcia.

Z okazji uwiecznienia 100 uśmiechów wrocławian w ramach akcji Quarantanamera, powstał film dokumentujący proces powstawania zdjęć. Pojawiają się w nim m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Maciej Zieliński, legendarny wrocławski koszykarz. Jak podkreślają autorzy, to “najradośniejsze video w internecie”. Zobaczcie sami:

Inne filmy na temat epidemii koronawirusa