Wroclavia zaprasza wszystkich chętnych na cykl wyjątkowych wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, jakie rozegrają się na jej letnim tarasie na poziomie +2. W każdy wakacyjny piątek od 12 lipca do 30 sierpnia na odwiedzających Wroclavię będą czekać wyjątkowi goście: osobowości polskiego stand-upu, wrocławscy muzycy, czy profesjonalni tancerze. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre z nich obowiązują zapisy. Sierpniową serię festiwalu rozpocznie wrocławski teatr Ad Spectatores.

Wroclavia Summer Festival to unikalna rozrywka w miejskim wydaniu. Festiwal łączy unikalne wydarzenia artystyczno-rozrywkowe z wypoczynkiem w letniej strefie relaksu stworzonej na zielonym tarasie Wroclavii. W każdy wakacyjny piątek we Wroclavii będzie można obejrzeć najlepszych polskich stand-uperów, pokazy tańca i przedstawienia teatralne oraz wziąć udział w klimatycznych koncertach. Na stałych klientów czeka poczęstunek i upominki.

Skrócony program Wroclavia Summer Festival

  • 2 sierpnia, godz. 19:00 – spektakl Ad Spectatores, „Obcy z Mons”
  • 9 sierpnia, godz. 19:00 – stand-up:  Łukasz „Lotek” Lodkowski
  • 16 sierpnia, godz. 19:00 – Lindy Szau – pokaz i warsztaty swingu
  • 23 sierpnia, godz. 19:00 – koncert Natalii Lubrano
  • 30 sierpnia, godz.19:00 – stand-up: Błażeej Krajewski

Szczegółowy program Wroclavia Summer Festival

Podczas letniego festiwalu na scenie Wroclavii zagości stand-up, teatr, muzyka i taniec.

               Stand-up

Show we Wroclavii poprowadzą osobowości polskiej sceny stand-upowej – twórcy, którzy całą Polskę rozśmieszają do łez, osiągając miliony wyświetleń na youtubie:

  • Łukasz „Lotek” Lodkowski (9 sierpnia, godz. 19:00) – jeden z najbardziej energetycznych polskich stand-uperów. Naturalnie śmieszny. Rozbawia tłumy, wykorzystując wszystkie dostępne środki: głos, mimikę, gestykulację i oczywiście tekst.
  • Błażej Krajewski (30 sierpnia, godz.19:00) – komik z Bydgoszczy, na scenie od 2013 roku. Zwycięzca II poznańskiego festiwalu stand-up oraz zwycięzca pierwszej wrocławskiej bitwy stand-uperów. Od lat pasjonuje się dubbingiem, dzięki czemu zyskał umiejętność imitowania głosów wielu znanych postaci. Niestety jest jeden głos, którego nie potrafi naśladować: głos syna, z którego rodzice są zadowoleni.

Teatr

Na Wroclavia Summer Festival reprezentuje go wrocławska trupa Ad Spectatores – tym razem będzie można ich zobaczyć w klimatycznym, plenerowym wydaniu, z nagradzanym spektaklem „Obcy z Mons” (2 sierpnia, godz. 19:00). To Niezwykle zabawna historia oraz inscenizacyjna perła – kino w teatrze. Podczas zagadkowej bitwy pod Mons Anglicy pokonali przeważające siły wroga. Czy pomogła im boska interwencja? A może kosmici? Podczas spektaklu aktorzy leżą na podłodze, a widzowie obserwują obraz z filmującej ich kamery, niczym w niemym kinie.

Materiały prasowe

Taniec

Uczestnicy letniego festiwalu we Wroclavii będą mogli skorzystać z lekcji tańca żywiołowego swingu:

  • Lindy Szau (16 sierpnia, godz. 19:00) – pozwoli przenieś się do Złotej Ery Swingu. Widzowie zobaczą, jak kiedyś tańczyło się Lindy Hopa, Collegiate Shaga czy Balboę, a chętni wezmą udział w krótkiej lekcji.  

Muzyka

W jazzowo-chilloutowe klimaty gości Wroclavii wprowadzi:

  • Natalia Lubrano (23 sierpnia, godz. 19:00) – unikalny koncert wrocławskiej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Znana z utworów jazzowych i elektronicznych, współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz The Voice of Poland. We Wroclavii wystąpi na żywo z zespołem.

Uczestnictwo

Wstęp na wszystkie piątkowe wydarzenia w ramach Wroclavia Summer Festival jest bezpłatny, z tym że stand-upy przeznaczone są wyłącznie dla widzów pełnoletnich i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy na stronie www.wroclavia.pl. Do rezerwacji niezbędna jest Karta Stałego Klienta Wroclavii. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje zasada pierwszeństwa. Dla posiadaczy Kart Stałego Klienta Wroclavia przygotowała także mały poczęstunek.  

Letni taras na poziomie + 2

Wszystkie wydarzenia w ramach Wroclavia Summer Festival odbędą się na klimatycznym, letnim tarasie Wroclavii, na poziomie +2, w pobliżu restauracji Blue Frog.

Zielony taras to wyjątkowe miejsce i wyróżnik Wroclavii. Na co dzień można tam odpocząć od miejskiego gwaru na ławkach, w cieniu drzew, wśród zieleni traw i kolorowych kwiatów. W każdy piątek wakacji taras przemieni się w jeszcze bardziej klimatyczną i chilloutową przestrzeń miejskiego relaksu. Do dyspozycji gości, oprócz dostępnych na stałe ławek, będą leżaki i siedziska oraz pergole. Sielski klimat stworzy specjalne oświetlenie. Tuż obok tarasów znajduje się strefa Grand Kitchen z ofertą 20 restauracji i kawiarni, więc na letnim tarasie można się raczyć własną przekąską czy napojem (z wyjątkiem momentów, gdy trwania stand-up).

Wroclavia jest eko

Przestrzeń Wroclavii, w tym zielone tarasy, otrzymała certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM, który potwierdza wyjątkową przyjazność budynku dla odwiedzających. Wroclavia podczas certyfikacji uzyskała najwyższy dotychczas w Polsce wynik w swej kategorii – dla nowej nieruchomości handlowej.

Co istotne, restauracje i kawiarnie, które przed występami będą serwować poczęstunek, użyją materiałów biodegradowalnych, a wszystkie odpady – jak zawsze we Wroclavii – będą podlegać starannej segregacji.

Ciekawostką jest, że rośliny, wśród  których będzie odpoczywać festiwalowa publiczność są podlewane tzw. wodą szarą, czyli pochodzącą z deszczówki.

Materiały prasowe

Informacje o Wroclavii

Wroclavia to wyjątkowe lajfstajlowe centrum handlowe, które wniosło na wrocławski rynek nowy standard usług, innowacyjną architekturę i przyjemną, ożywioną atmosferę, oferując w samym centrum Wrocławia niezwykłe doświadczenia zakupowe i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Unibail-Rodamco-Westfield jest wiodącym na świecie deweloperem i zarządcą flagowych destynacji zakupowych, z portfolio o wartości 65,2 miliardów euro (dane z 31.12.2018), z czego 87% to nieruchomości handlowe, 6% biurowe, 5% obiekty kongresowe i wystawiennicze, a 2% usługowe. Obecnie Grupa posiada i zarządza 93 centrami, wliczając 56 flagowych nieruchomości w najbardziej dynamicznych miastach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Rocznie centra handlowe firmy odwiedzane są 1,2 miliarda razy. Obecne na 2 kontynentach i w 13 krajach, Unibail-Rodamco-Westfield oferuje unikalną platformę dla marek handlowych i wydarzeń, dostarczając klientom niepowtarzalnych doświadczeń zakupowych.

Ze wsparciem swoich 3,700 pracowników, bezprecedensowymi osiągnięciami i know-how, Unibail-Rodamco-Westfield ma idealne warunki do generowania ponadprzeciętnych zysków i tworzenia projektów światowej klasy. Grupa ma zaplanowane projekty o wartości 11,9 miliarda euro, co stanowi najwyższy wynik na rynku.

Unibail-Rodamco-Westfield wyróżnia się swoim programem „BetterPlaces 2030”, którego celem jest tworzenie lepszych miejsc, spełniających najbardziej wyśrubowane standardy ekologiczne i mających wpływ na polepszanie miast.

Akcje Unibail-Rodamco-Westfield są notowane na Euronext w Amsterdamie i Paryżu (pod skrótem URW), a także równolegle w Australii za pośrednictwem. Rating Grupy w agencjach Standard &Poor’s oraz Moody’s to odpowiednio A i A2.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.urw.com oraz www.wroclavia.pl


Kontakt dla mediów:
anna.kula@fabrykaidei.pl