Premiery nowych dań, spotkania z szefami kuchni i przegląd najlepszych wrocławskich restauracji, a do tego świetna muzyka i pozytywne wibracje. To wszystko czeka na uczestników tegorocznej edycji Gastro Miasto. Pierwsza odsłona już w najbliższy weekend w Browarze Mieszczańskim.

Po wielu miesiącach przerwy organizatorzy ogłosili wielki powrót Gastro Miasto – wyjątkowej przestrzeni, w której mieszkańcy i turyści mogą skosztować potraw uznanych szefów wrocławskich kuchni, odrywać nowe miejsca na gastronomicznej mapie miasta i spędzić wyjątkowy czas w klimatycznym miejscu.

Tegoroczna edycja wydarzenia, które wrocławianie zdążyli już pokochać, to aż trzy imprezy. Pierwsza startuje już w weekend 16-18 lipca, a kolejne zaplanowano na 30 lipca – 1 sierpnia oraz 13-15 sierpnia. Wszystkie odsłony Gastro Miasto odbędą się w Browarze Mieszczańskim przy ulicy Hubskiej 44 we Wrocławiu.

W tym roku o kulinarne doznania wrocławskich smakoszy zatroszczą się: Mania Smaku, Woo Thai, Pasibus, Shrimp House, Mercado, Thali, Młoda Polska, Yemsetu, Panczo, Sushi Corner, Chingu, Gruba Focca, Balkan Burger, Frytek Świat, Kasza i Pasza, Pici Pasta, Raj Pstrąga, Petits Fours, Pastrami Summer, Corn Hub, Czarna Cebula, Krasnolód, Zdrowa Krowa, Piekarnia Plon, Studio Kulinarne Browar Mieszczański.

Zrelaksuj się w Browarze i odkrywaj nieznane smaki

Jak podkreślają organizatorzy imprezy, coś dla siebie znajdą wielbiciele sushi, dań wegetariańskich, owoców morza, egzotycznych oraz tradycyjnych smaków i oczywiście amatorzy słodkości.

Na miejscu czekają premiery wyjątkowych dań, spotkania z szefami ulubionych kuchni, zaskakujące gastronomiczne połączenia i kooperacje. Warto spróbować niecodziennej fuzji kuchni tajskiej i meksykańskiej w wykonaniu mistrzów Woo Thai i wielu innych propozycji. O wielbicieli piwa i innych napojów zadbają: Doctor Brew, Browar Tenczynek i piwo BUH oraz Fritz Cola. A pozytywne wibracje zapewni DJ Skipless i klub Vertigo – dodają.

Gastro Miasto to nie tylko królestwo smaków, ale też moc atrakcji dla młodszych i starszych uczestników i ciekawy sposób na wakacyjne spędzenie czasu w gronie znajomych.

Na wielbicieli wyjątkowych dań czekają warsztaty kulinarne przygotowane przez Studio Kulinarne Browar Mieszczański. Wspólnie wybierzemy i nagrodzimy Waszą ulubioną wrocławską restaurację i posłuchamy dobrej muzyki – zapowiadają organizatorzy.

Do zobaczenia już od 16 do 18 lipca w Browarze Mieszczańskim!

Zdjęcie główne: mat. organizatora