Już w najbliższą sobotę odbędzie się finał projektu „Trampolina do kultury”, który przez cały rok gromadził wrocławian wokół pięciu dziedzin sztuki i designu. W Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin odbędzie się podsumowanie akcji. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji.

Fundacja Open Mind zaprasza 14 grudnia do CRZ Krzywy Komin na finał 4. edycji projektu „Trampolina do kultury”. W programie znalazły się darmowe warsztaty artystyczne, panel dyskusyjny z polskimi projektantami mody, rodzinne zabawy oraz wystawa finałowa „Moda-Sztuka-Rzemiosło”.

Przez cały rok wrocławianie w każdym wieku mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem artystów, rzemieślników, projektantów oraz animatorów. W ramach 7 pracowni tematycznej odbyło się około 400 godzin bezpłatnych szkoleń oraz warsztatów skupionych wokół kultury i edukacji.

Mat. prasowe

Świętowanie Wielkiego Finału projektu rozpocznie się o godz. 12:00 w sobotę 14 grudnia w CRZ Krzywy Komin. Goście będą mogli wziąć udział w warsztatach krawieckich, florystycznych, rękodzielniczych czy kulinarnych. Na odwiedzających czekają również kreatywne zajęcia rodzinne, tworzenie gier planszowych czy charytatywna akcja szycia pluszaków.

Uczestnicy spotkań będą mieć okazję poczuć świąteczny klimat podczas komponowania własnej zimowej herbaty czy wykonywania ozdób z makramy. O godzinie 15:30 odbędzie się panel dyskusyjny „Moda-wyzwanie dla planety”, w którego trakcie goście będą mieć okazję od podszewki poznać świat mody dzięki polskim projektantom Serafinowi Andrzejakowi oraz Przemysławowi Piniakowi, którzy opowiedzą o najważniejszych wyzwaniach stojących przed współczesną branżą modową.

Mat. prasowe

O godz. 17:00 rozpocznie się wieńczący Wielki Finał wernisaż wystawy „Moda-Sztuka-Rzemiosło”. Zostaną na niej zaprezentowane efekty twórczej pracy około 600 uczestników projektu. Goście będą mieć okazję podziwiać stworzone przez uczestników „Trampoliny do kultury” meble, designerskie akcesoria, kolekcję ubrań czy obuwia, a także niezwykłą książkę powstałą w wyniku połączenia dziecięcej wyobraźni z wiedzą oraz doświadczeniem dorosłych. Wydarzenie jest świetną okazją do spotkania z kulturą, która integruje twórców oraz odbiorców.

Więcej informacji o Wielkim Finale „Trampoliny do kultury” oraz zapisy na bezpłatne warsztaty dostępne są na stronie www.trampolinadokultury.pl oraz www.krzywykomin.pl

Fot. CRZ Krzywy Komin