W czwartek 27 lipca o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż, który otworzy wystawę „Flowers in my soul”. Niezwykłe fotografie będzie można oglądać do 24 sierpnia w Bistro Narożnik przy ul. Rydygiera 30. To opowieść dla wszystkich osób, które chcą dostrzec piękno w kobiecości i naturze – zapraszają autorki wernisażu. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Wroclife.

Flowers in my soul
Makijażystka Roma Szafarek i fotograf Małgorzata Drozdowska-Słyż, podkreślają, że główną inspiracją przy tworzeniu wydarzenia były kwiaty. Autorki wernisażu chciały je wykorzystać w niestandardowy sposób.

– Jako dziecko uwielbiałam czas imienin w rodzinie. Było wtedy w domu mnóstwo bukietów. Mama pozwalała mi układać kwiaty, tak jak chciałam. Tym razem również chciałam zaprezentować wyjątkowe kompozycje. Cieszę się, że powstał ten projekt. Mogłyśmy ,,zaszaleć” artystycznie i wyczarować coś twórczego – mówi Roma Szafarek.

Skąd wziął się pomysł?

Podczas jednej z sesji zdjęciowych autorki wystawy rozmawiały o pracach artysty – Mateusza Sudy, w których głównym elementem są właśnie niezwykłe kompozycje kwiatów. Ich wspólne pomysły doprowadziły do tego, że studio fotograficzne wręcz tonęło w zachwycających kwiatach. Następna powstała seria fotografii z kobietą. Jej makijaż został wykonany za pomocą żywych kwiatów. Chociaż sesja zajęła sporo czasu, przyniosła dużo satysfakcji i radości autorkom.

– Kiedy kupowałyśmy kwiaty na sesję w lokalnej kwiaciarni, pani kwiaciarka wyraźnie zaciekawiona niestandardowymi wyborami zapytała, co planujemy z nimi zrobić. Kiedy poznała szczegóły projektu, była tak zachwycona, że dała nam kilka kwiatów w prezencie. To już był dobry znak – wspomina Małgorzata Drozdowska-Słyż.

Warto dodać, że jedno ze zdjęć docenił amerykański magazyn modowy SHEEBA- Fashion Magazine. Pojawiło się ono na okładce lipcowego wydania. Małgorzata Drozdowska-Słyż ma na swoim koncie liczne publikacje w krajowych i zagranicznych magazynach mody, m.in. Glasses Project, Elegant Magazine. Tworzy niepowtarzalne ujęcia eksperymentujące z kolorem, refleksami czy szkłem. Jej portfolio można zobaczyć tutaj: www.digital-motion.pl

Druga autorka Roma Szafarek również może się pochwalić licznymi publikacjami w magazynach polskich i zagranicznych, np.: Sheer, Wesele, Hipoalergiczni. Była gościem audycji m.in. w Polskim Radiu Czwórka i Trójka. Jej stylizacje i makijaże możecie zobaczyć nastronie: www.romaszafarek.pl.

Flowers in my soul

Wernisaż ,,Flowers in my soul” [PROGRAM OTWARCIA]

Oficjalnie wystawa zostanie otwarta o godz. 19.00. Wcześniej autorki projektu zapraszają na warsztaty tworzenia wianków z żywych kwiatów (w godzinach 17.00 – 18.30). Poprowadzi je florystka i naturopatka Katarzyna Nawrot przy współpracy zNatura Rzeczy. Ilość miejsc jest ograniczona-10 osób, warsztaty w promocyjnej cenie -50 zł.

Goście otrzymają małe upominki w postaci kosmetyków, które ufundował Partner wydarzenia- markaVianek.

Jeżeli chcecie śledzić wydarzenie na bieżąco, zajrzyjcie tutaj.