W tym tygodniu zapraszamy głównie na wydarzenia osiedlowe. Gdzie się wybrać w nadchodzący weekend 9-11 lipca? Polecamy wybrane przez nas spotkania i imprezy plenerowe.

Łap Słońce na Muchoborze Wielkim

10 lipca Fundacja Veritas zaprasza dzieci, rodziców, dziadków oraz wszystkich mieszkańców Wrocławia na Piknik pełen słońca w Hydroplanie przy ul. Kunickiego na wrocławskim Muchoborze Wielkim.

W programie wydarzenia liczne atrakcje dla małych i dużych, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, baseny z kulkami, byk rodeo, strefy kreatywne, mini turniej piłkarski oraz rowery wodne.

Dodatkowo odbędą się konkursy z nagrodami, wspólne przeciąganie liny, rzuty wodnymi balonami do celu, wspólne ćwiczenia i joga, duże bańki mydlane, koło fortuny z nagrodami, zdjęcia na ściance z maskotką Fundacji oraz warsztaty i prezentacje na partnerskich stanowiskach.

 • Straż Miejska poprowadzi “Warsztaty Bezpieczne Wakacje” oraz “Bezpiecznie nad Wodą”,
 • Ekosystem przygotował warsztaty ekologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu segregacji odpadów, kompostowania oraz recyclingu. Opowie też o ograniczaniu odpadów i ich wpływie na środowisko.

Podczas Pikniku dzieci stworzą ogromy wspólny obraz, który następnie przekazany będzie na rzecz Wrocławskiego Centrum Seniora, a godzinę przed zakończeniem imprezy wystąpi Kuba Zborowski – zwycięzcy V edycji programu Must Be The Music.

Na miejscu dostępna będzie strefa gastronomiczna. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

materiały: Hydroplan

W jazzowym Gaju

Jazz można poczuć w dowolnym czasie i miejscu, a nie tylko w sali koncertowej, czy uroczej knajpce.

Nieformalna grupa Chojnacki/Miguła Contemplations rozbudzała przez ostatnie miesiące pasję do muzyki improwizowanej w mieszkańcach i mieszkankach Gaju oraz Tarnogaju. Projekt „W jazzowym Gaju” liczył pięć spotkań warsztatowych, dzięki którym uczestnicy zapoznali się bliżej z historią jazzu, jego najważniejszymi cechami i założeniami. Dowiedzieli się nieco więcej o skalach muzycznych, akordach i rytmie. A wszystko to przy akompaniamencie różnych rodzajów jazzu – od jego nowoorleańskiej odmiany, przez swing, bepop, free jazz, aż po współczesny mainstream.

Na zakończenie cyklu warsztatów i akcji zbierania improwizacji wśród mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, 11 lipca odbędzie się koncert jazzowy połączony z otwartym jam session.

Na Wzgórzu Gajowym przy ul. Świeradowskiej 78, niedzielnym popołudniem zabrzmią najpopularniejsze standardy jazzowe w wykonaniu kwartetu jazzowego w składzie:  Jan Kantner, Filip Miguła, Rafał Krzywosz, Jakub Lechki. Do profesjonalnych muzyków dołączyć może w tym dniu każdy, dlatego wszystkich grających zachęcani są do zabrania ze sobą instrumentów! Finał będzie też okazją do premierowego odsłuchu GAJazzowego utworu będącego efektem zebranych wśród mieszkańców improwizacji jazzowych.

Organizatorzy zapraszają od 17:00 do Gaj Chllout Bar przy Wzgórzu Gajowym. Partnerem projektu „W jazzowym Gaju” jest Centrum Aktywności Tarnogaju CAT.

Z sąsiadami

 • W sobotę o 11:00 Przyjazny Tarnogaj zaprasza na spacer z przewodnikiem. Jest to pierwsze wydarzenie w ramach projektu “Czy zostaniesz moim sąsiadem?”. Po zakątkach tego osiedla oprowadzi przewodniczka i jego mieszkanka – Anna Tomaszewska.

  Wycieczka ma się rozpocząć przy Dawnej Karczmie Sądowej, a skończyć na Wzgórzu Gajowym, po drodze zahaczając m.in. o Park Tarnogajski, Gazownię czy Złotą Uliczkę.

  Na spacer obowiązują zapisy przez formularz: www.bit.ly/spacer_tarnogaj

  Projekt „Czy zostaniesz moim sąsiadem” realizowany jest realizowany w ramach 26. edycji Mikrograntów. Kolejny spacer zaplanowany jest na wrzesień po Osiedlu Henrykowskim.
 • Z sąsiadami można się również udać na spacer po Przedmieściu Oławskim. W sobotę o 11:00 wycieczkę poprowadzi doświadczony wrocławski przewodnik i historyk sztuki Damian Kanclerski. Jak informują organizatorzy wydarzenia, ma on w zanadrzu sporo architektonicznych ciekawostek.

  Do zakamarków osiedla Przedmieście Oławskie ma dotrzeć jak największa grupa osób, dlatego do wspólnego spaceru zapraszane są również osoby z niepełnosprawnością słuchu. Wyprawa tłumaczona będzie na Polski Język Migowy. W formularzu zgłoszeniowym wystarczy określić, czy potrzebne jest tłumaczenie na PJM.

  Na spacer po „Trójkącie” obowiązują zapisy: https://bit.ly/przedmiescie-spacer

Na sportowo

 • Lubicie biegać? W sobotę na Stadionie przy ul. Sztabowej odbywają się otwarte treningi biegowe dla amatorów oraz sportowców. Pod okiem specjalistów będzie można skupić się na wykonaniu właściwej rozgrzewki oraz nauce prawidłowej techniki biegu. Doskonalone będą podstawowe ćwiczenia lekkoatletyczne, wypracowywana będzie również siła biegowa oraz ogólna sprawność ruchowa. Trening jest darmowy.
 • A może nieco rozciągania i medytacji? Przez cały weekend w wielu punktach na mapie Wrocławia możecie uczestniczyć w zajęciach z jogi na świeżym powietrzu.
  • Rada Osiedla Maślice, Kolektyw Pomysłów zapraszają serdecznie na zajęcia z elementami Jogi, które odbędą się w piątek o 18:00, w Kalejdoskopie przy stawie na Maślicach. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w wydarzeniu dzięki Funduszowi Czasu Wolnego.
  • Dzięki Radzie Osiedla Jagodno bezpłatne plenerowe spotkania z jogą dostępne są dla każdego, w soboty o godz. 10:00 przy siedzibie RO (ul. Jagodzińska 15). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem: 503 384 266.
  • W niedzielę możecie wybrać się do Parku Andresa, gdzie zajęcia z jogi odbywają się w towarzystwie natury i cieniu drzew. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, zarówno początkujących oraz dla tych z doświadczeniem. Start o 10:00 w Parku Śniadaniowym przy Kamiennej 75.

Symfonia smaku w Hydropolis

Jeśli wolicie imprezy ogólnomiejskie, to polecamy odwiedzić Hydropolis. W najbliższy weekend przygotowali dla mieszkańców „symfonię smaku”.

W sobotę przestrzeń przed budynkiem Hydropolis stanie się sceną plenerową dla koncertu. Wszystko to za sprawą Vertigo Summer Jazz Festival, który podróżuje po stolicy Dolnego Śląska z muzyką i jednocześnie odkrywa ciekawe miejsca. Tym razem festiwal zawędruje do centrum edukacji ekologicznej, gdzie w sobotę, 10 lipca będzie można wysłuchać koncertu jazzowego w wyjątkowym otoczeniu. O godz. 20.00 wystąpi tam Damian Hyra Quarter, a „akompaniować” zespołowi będzie najdłuższa drukarka wodna w Europie. Bilety na koncert są dostępne na stronie www.biletin.pl (nie upoważniają do zwiedzania wystawy w Hydropolis). Organizatorzy zastrzegają, że wydarzenie może zostać odwołane ze względu na warunki pogodowe.

Najbliższa niedziela dostarczy wrażeń wszystkim miłośnikom kulinariów. Kolejną już odsłonę EKOgotowania w Hydropolis poprowadzi utalentowany Piotr Kucharski, zwycięzca programu „Gotuj o wszystko”, prowadzący kuchenny kącik w „Dzień dobry TVN” i autor wielu kulinarnych książek. Kucharz zabierze nas w regionalną, ekologiczną podróż i zdradzi sekrety tradycyjnych dolnośląskich serów. Będzie też można spróbować różnego rodzaju specjałów, a jest czego, bo nasz region obfituje w nabiał. Wspólne gotowanie i degustacja zaplanowane zostało w godz. 12.00-16.00 w cenie zwiedzania Hydropolis.  Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto skorzystać z możliwości kupna biletów online na stronie: www.bilety.hydropolis.pl

Hydropolis to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Znajdujemy się niemal w samym centrum miasta, a jednak z dala od zgiełku. Tu naprawdę można się zrelaksować. Staramy się, aby każdy poczuł się u nas dobrze, stąd też nasza zróżnicowana oferta. Zawsze jest nam miło, kiedy nasza przestrzeń wypełnia się gośćmi i ciekawymi inicjatywami – mówi Wiola Samborska, dyrektorka CEE Hydropolis.

Przez wszystkie wakacyjne weekendy w Hydropolis można też ugasić pragnienie wrocławską kranówką ze smacznymi dodatkami. Na gości czeka „wodny bar” serwujący wodę z dodatkiem soczystej cytryny, orzeźwiającej mięty lub świeżego ogórka.

fot. Hydropolis

Co jeszcze?

W ten piątek Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na film “Kochanek Królowej”, który zostanie wyświetlony w ramach Kina Letniego o godzinie 21:30. Na seans można dojechać specjalnymi (i bezpłatnymi) Zabytkowymi Liniami Autobusowymi od Klub Sympatyków Transportu Miejskiego.

W Czasoprzestrzeni będzie można posłuchać koncertu zespołu Slovic. Ten zespół w składzie Marzena Słowik, Marek Markowski, Tomasz Wilczyński i Artur Mickiewicz rozhuśta biodra w rytm swingu i bossa novy 10 lipca, w sobotę o godzinie 19:00. Wstęp bezpłatny.

foto główne: Hydropolis